Organizatorzy europejskiego DreamHack Masters Winter 2020 zaprezentowali nam dzisiaj grupy, w jakich poszczególni uczestnicy rywalizować będą w pierwszej fazie zawodów. Gdzie więc trafiło Sprout, którego członkami są dwaj polscy gracze? Cóż, trafiło nie najlepiej.

Zespół Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego znalazł się bowiem w zbiorze B, gdzie o jedno z czterech miejsc premiowanych awansem do play-offów walczyć będzie m.in. z Astralis, Teamem Liquid czy też FURIĄ Esports. Natomiast pierwszą przeszkodą na drodze podopiecznych niemieckiej organizacji będzie G2 Esports, które dopiero co zwiększyło swoją siłę ognia dzięki transferowi Nikoli "NiKo" Kovača. Niezależnie od wyniku tej potyczki dycha, snatchie i spółka w kolejnej rundzie mierzyć się będą natomiast ze wspomnianą FURIĄ lub też North – pytanie tylko, czy będzie to starcie w drabince górnej, czy też dolnej.

Co ciekawe, do grupy A trafiły c0ntact Gaming i Gambit Esports, czyli dwie formacje wyłonione na drodze rozgrywanych niedawno eliminacji. Poza nimi w zbiorze tym rywalizować będą też m.in. wiceliderzy światowego rankingu z Heroic, przebywający gościnnie w Europie Evil Geniuses oraz mierzące się obecnie z problemami natury kadrowej FaZe Clan i ENCE. Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że grupa pierwsza będzie jednocześnie tą grupą prezentującą niższy poziom pojedynków.

Pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
Heroic c0ntact Gaming Astralis GODSENT
vs vs
FaZe Clan Team Spirit Team Liquid mousesports
vs vs
Complexity Gaming ENCE G2 Esports Sprout
vs vs
Evil Geniuses Gambit Esports FURIA Esports North

DreamHack Masters Winter 2020 w Europie odbędzie się między 30 listopada a 6 grudnia i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.