Po wielu miesiącach reprezentantki Teamu Originem znalazły wreszcie nowy dom. Członkinie międzynarodowego składu związały się dziś bowiem z północnoamerykańską organizacją XSET i na początku 2021 roku same przeniosą się za ocean.

Michaela "mimi" Lintrup i jej koleżanki to obecnie jeden z najmocniejszych kobiecych składów CS:GO na Starym Kontynencie. W tym roku mogły one świętować już triumfy podczas takich imprez, jak Ambush Female Invitational, DreamHack Showdown Summer 2020 czy też Galaxy Racer Female Invitational i w pewnym momencie znajdowały się na 95. miejscu w światowym rankingu. Teraz przed nimi zmagania w ramach DreamHack Showdown Winter 2020, który rozegrane zostanie między 15 a 20 grudnia – jednakże do tej imprezy zawodniczki przystąpią już w barwach XSET, organizacji mogącej pochwalić się także obecnością na scenie VALORANTA i Fortnite'a.

Tak naprawdę nie czuję się usatysfakcjonowana, bo mamy jeszcze wiele do udowodnienia i czuję, że będziemy w stanie tego dokonać razem z XSET. Nie możemy się już doczekać początku tej przygody – przyznała w rozmowie z serwisem Dexerto Zainab "zAAz" Turkie. – Jako kobiety gracze musimy o wiele bardziej pokazywać się z dobrej strony. Chodzi nawet o tak prozaiczne rzeczy, jak treningi – przyzwoite drużyny nie chcą grać przeciwko nam, bo jesteśmy kobietami. Musimy jeszcze wiele udowodnić, by otrzymać szacunek ze strony innych zespołów – wtórowała jej wspomniana wcześniej mimi.

Skład XSET prezentuje się następująco:

  •  Zainab "⁠zAAz⁠" Turkie
  • Julia "⁠juliano⁠" Kiran
  • Michaela "⁠mimi⁠" Lintrup
  • Petra "⁠Petra⁠" Stoker
  • Anastasia "⁠kr4sylya⁠" Khlobystina