Ponad dwa tygodnie temu rozpoczęły się zmagania w ramach europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020, które dziś znajdą swój finał. Bo to właśnie dziś odbędzie się finał przedostatniego w tym roku IEM-u, w którym naprzeciwko siebie staną Natus Vincere oraz Team Vitality.

Natus Vincere vs Team Vitality
16:00 (BO5)

Co ciekawe, będzie to pierwsze bezpośrednie starcie obu tych ekip od ponad pięciu miesięcy. Po raz ostatni Na`Vi i Vitality mierzyły się ze sobą jeszcze w czerwcu przy okazji europejskich finałów BLAST Premier Spring i wówczas górą była formacja znad Sekwany, która zatriumfowała 2:1. Zresztą także i dziś wydaje się mieć ona teoretycznie większe szanse na zwycięstwo – wszak mówimy tutaj o liderze światowego rankingu CS:GO! Nie można też pominąć faktu, że niedzielny mecz będzie okazją, by zobaczyć w akcji dwóch najlepszych zawodników ostatnich dwóch lat, którzy będą chcieli pomóc swoim zespołom w zgarnięciu 60 tysięcy dolarów oraz przepustki na grudniowe IEM Global Challenge.

Po jednej stronie barykady stanie Mathieu "ZywOo" Herbaut, zawodnik roku 2019, który podczas IEM Beijing wypracował sobie rating na poziomie 1,34, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem spośród wszystkich uczestników imprezy. Po stronie drugiej zobaczymy natomiast Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva, który podobne do Francuza wyróżnienie otrzymał w 2018 roku. I chociaż podczas kończącego się dziś turnieju wypadł on nieco słabiej niż nas do tego przyzwyczaił, to i tak wszystkie oczy spoglądać będą właśnie na niego – wszak Ukrainiec należy do zawodników, którzy jak ryba w wodzie czują się właśnie w ważnych spotkaniach.

Mecz pomiędzy Natus Vincere a Teamem Vitality wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji IEM Beijing-Haidian 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.