Wykorzystano zdjęcia należące do: AGO Esports, ESL Polska

First Strike w VALORANTA coraz bliżej. Kwalifikacje w EU i NA zakończone

Cykl kwalifikacyjny do rozgrywek spod szyldu First Strike w VALORANTA w Europie i Ameryce Północnej dobiegł końca. Poznaliśmy dzięki temu wszystkich uczestników regionalnych turniejów głównych, w których do wygrania będzie naprawdę spora kasa. Kogo zatem zobaczymy w zmaganiach?

Zacznijmy od Europy, gdzie o miejsce w głównym etapie FS było niezwykle trudno. Wieloetapowe zmagania już przy pierwszym podejściu zdołało jednak przejść G2 Esports, którego barwy reprezentuje Patryk „paTiTek” Fabrowski. Inauguracyjny cykl eliminacji pomyślnie ułożył się także dla Teamu Liquid, FunPlus Phoenix i SUMN FC. Fabrowski na szczęście nie będzie jedynym przedstawicielem Polski w First Strike’u. Przepustkę wywalczył bowiem także zespół nolpenki z Aleksandrem „zeekiem” Zygmuntem w składzie. Oprócz niego promocję uzyskali też reprezentanci Prodigy, Purple Cobras i Teamu Heretics.

Europejskie play-offy zmagań w VALORANTA ruszą 3 grudnia, kiedy dojdzie do pierwszych ćwierćfinałowych potyczek. Triumfatora poznamy natomiast 6 grudnia, a pula nagród wyniesie 85 00 euro (z czego 30 000 trafi na konto zwycięzcy). Pełna lista uczestników First Strike na Starym Kontynencie wygląda następująco:

FunPlus Phoenix G2 Esports nolpenki Prodigy
Purple Cobras SUMN FC Team Heretics Team Liquid

A co słychać w Ameryce Północnej? Tam kwalifikacje do First Strike’a wyglądały inaczej niż w Europie. Rozegrano bowiem dwa niezależne turnieje, z których do etapu głównego awansowały cztery najlepsze formacje. Najpierw miał miejsce NSG Tournament, w którym zatriumfowali zawodnicy Teamu Envy, w finale pokonując 100 Thieves 3:0. Na miejscach premiowanych awansem oprócz tych dwóch zespołów uplasowali się wówczas także zawodnicy Renegades i Sentinels. Minionej nocy rozstrzygnięto natomiast UMG Tournament. Mistrzostwo padło łupem TSM-u, który w decydującym starciu oddał tylko jeden punkt FaZe Clanowi. Finaliści w półfinałach rozprawili się natomiast z Immortals i T1, jednak te drużyny także zobaczymy w turnieju głównym.

W północnoamerykańskiej edycji rywalizacji obowiązywał będzie dokładnie taki sam harmonogram zmagań, co w europejskiej. 3 grudnia odbędą się dwa ćwierćfinały, 4 grudnia zostaną rozegrane pozostałe mecze 1/4 finału, 5 grudnia dojdzie do starć półfinałowych, a 6 grudnia wyłoniony zostanie zwycięzca. W NA do wygrania będzie 100 000 dolarów, a 40% tej sumy zdobędzie najlepsza piątka. Pary pierwszej rundy turnieju głównego wyglądają następująco:

vs vs
Team Envy Immortals Renegades TSM
vs vs
100 Thieves T1 Sentinels FaZe Clan

First Strike w VALORANTA zostanie rozegrany w sumie w jedenastu regionach. Oprócz Europy i Ameryki Północnej zmagania obejmą także CIS, Turcję, Koreę Południową, Japonię, Azję Pacyficzną, Oceanię, Amerykę Łacińską, Brazylię i MENA. Łączna pula nagród to ponad 600 000 dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gdzie komplet, a gdzie luki? Sprawdzamy, co słychać w składach drużyn z LEC, LCS i LCK

Sezon transferowy w League of Legends trwa w najlepsze. Jeżeli chociaż jednym okiem śledziliście poczynania czołowych organizacji w LoL-u w trakcie we...