STS
fot. POLISH ESPORT CUP

Trwają zamknięte eliminacje do PEC w CS:GO, dziś także rozgrywki Rainbow Six i Assetto Corsy

Zamknięte eliminacje do zawodów Counter-Strike’a: Global Offensive w ramach trzeciej tury POLISH ESPORT CUP oficjalnie ruszyły. Za nami już pierwsze spotkania, które niektórych przybliżyły, a niektórych oddaliły od upragnionego awansu. W pierwszym niedzielnym meczu naprzeciwko siebie stanęły Turbo Przygłupy oraz pochodzące z Serbii Level Up esports. Już od samego początku obie ekipy prezentowały wyrównany poziom, […]

Zamknięte eliminacje do zawodów Counter-Strike’a: Global Offensive w ramach trzeciej tury POLISH ESPORT CUP oficjalnie ruszyły. Za nami już pierwsze spotkania, które niektórych przybliżyły, a niektórych oddaliły od upragnionego awansu.

W pierwszym niedzielnym meczu naprzeciwko siebie stanęły Turbo Przygłupy oraz pochodzące z Serbii Level Up esports. Już od samego początku obie ekipy prezentowały wyrównany poziom, niemniej pierwsza mapa, Vertigo, padła łupem podopiecznych organizacji Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego, którzy wygrali 16:13. Goście z Bałkanów odpowiedzieli takim samym rezultatem na Nuke’u, wobec czego potrzeba była trzecia mapa – Mirage. Tam do pewnego momentu oba składy szły ze sobą łeb w łeb, ale w końcowych minutach Polakom zabrakło sił, w efekcie czego polegli 11:16 i w sumie całym starciu 1:2.

O wiele mniej emocji przyniosła druga wczorajsza potyczka, w której M1 Gaming niespodziewanie ograło 2:0 Gamelaxy by Pompa Team – najpierw gracze organizacji Karola „Karolka” Dąbrowskiego zatriumfowali 16:9 na Nuke’u, a potem 16:8 na Trainie. Warto jednak zaznaczyć, że przegrani omawianych wyżej pojedynków jeszcze nie odpadają, a po prostu będą rywalizować już w dolnej drabince. W drabince górnej pozostały natomiast wspomniane Level Up i M1, które do upragnionego awansu potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Dziś kolejne pojedynki, ale już nie tylko w ramach Counter-Strike’a, ale także i dwóch pozostałych gier, tj. Rainbow Six: Siege i Assetto Corsy. Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

  • Counter-Strike: Global Offensive – zamknięte kwalifikacje, dzień 2, godz. 17:30 – transmisja
  • Rainbow Six: Siege – zamknięte kwalifikacje, dzień 1, godz. 17:00 – transmisja
  • Assetto Corsa – wyścig nr 3, godz. 18:45 serwer GOLD / godz. 20:40 serwer PLATINUM – transmisja

Druga edycja POLISH ESPORT CUP potrwa do 29 listopada, zaś jej łączna pula nagród wyniesie 54 tysiące złotych. Partnerem strategicznym imprezy jest serwis Cybersport.pl. Więcej informacji znaleźć można w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaproszenia rozesłane, lista uczestników IEM Global Challenge zamknięta

Od startu Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 dzieli nas jeszcze prawie miesiąc, ale mimo to już dziś poznaliśmy wszystkich uczestników nadcho...