fot. Andy Witchger [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en)]

Ibrahimović wypowiada wojnę EA Sports? Chodzi o wizerunek piłkarza

Seria symulatorów piłkarskich FIFA od lat może pochwalić się największą liczbą licencji wśród wszystkich gier piłkarskich. Produkcja od EA Sports prezentuje się w tej kwestii znacznie lepiej niż Pro Evolution Soccer czy Football Manager. W ostatnich latach FIFA straciła jednak kilka ważnych uprawnień, a zapowiada się, że może mieć także kolejne problemy w tej kwestii.

Zlatan Ibrahimović, gwiazda AC Milan, zarzucił bowiem firmie EA Sports, że ta bezprawnie wykorzystuje jego wizerunek. Szwedzki napastnik napisał ponadto, że nie jest członkiem organizacji FIFPro i nigdy nie wydawał pozwolenia na używanie jego podobizny. Co więcej, uważa on, że wyżej wymienione podmioty zarabiają na nim w sposób bezprawny.

Czy wypowiedź piłkarza oznacza, że czeka nas głośna batalia sądowa pomiędzy stronami? Póki co nikt ze strony FIFAPro nie odniósł się do zarzutów Szweda. Podobnie w całej sprawie milczy EA. Gracze natomiast zastanawiają się co dalej z podobizną Szweda w grach z serii FIFA. Obawy są największe wśród sympatyków włoskiej Serie A. Już teraz w grze brakuje licencji na takie kluby jak m.in. AS Roma czy Juventus FC.

Przypomnijmy, że wykorzystywanie imion, nazwisk i wizerunków piłkarzy w grach z Serii FIFA związane jest licencjami, do których prawa ma międzynarodowa organizacja FIFPro. Według oficjalnych danych zrzesza ona w swoich szeregach ponad 60 tysięcy zawodników z całego świata.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana na podium rankingu HLTV, niewielkie awanse polskiej czołówki

Poniedziałek standardowo już przyniósł nam aktualizację prowadzonego przez portal HLTV.org prestiżowego rankingu drużyn CS:GO. W czołówce tegoż zestaw...