fot. ESL/Adela Sznajder

Zmiana na podium rankingu HLTV, niewielkie awanse polskiej czołówki

Poniedziałek standardowo już przyniósł nam aktualizację prowadzonego przez portal HLTV.org prestiżowego rankingu drużyn CS:GO. W czołówce tegoż zestawienia na przestrzeni minionego tygodnia mogliśmy zaobserwować kilka zmian, a najważniejszą z nich jest powrót Natus Vincere na podium. Nieco przetasowań nastąpiło też w tej części klasyfikacji, którą okupują polskie formacje.

Zacznijmy jednak od pozycji lidera, na której niezmiennie zasiaduje Team Vitality. Warto jednak zauważyć, że francuska ekipa zdecydowanie powiększyła swoją przewagę nad resztą stawki i w tym momencie legitymuje się maksymalną liczbą rankingowych punktów. Aż 220 oczek mniej ma drugie w zestawieniu Heroic. Tak zdecydowany odskok całemu peletonowi Pszczoły zawdzięczają rzecz jasna wygranej podczas Intel Exteme Masters Beijing-Haidian 2020 Europe. A skoro już mowa o zakończeniu kolejnej przeprowadzonej w przestrzeni internetu imprezy, to drugi z finalistów wspomnianych zawodów, a więc Na`Vi, awansował na trzecią lokatę w notowaniu HLTV, spychając z pudła Astralis. Do pierwszej dziesiątki wdarły się z kolei G2 Esports oraz Complexity Gaming – notując skoki o odpowiednio cztery i pięć lokat.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

W „polskiej części” zestawienia rewolucji nie ma. Jesienna edycja ESL Mistrzostw Polski, która swoje zwieńczenie miała wczoraj, pozwoliła przesunąć się nieco Wiśle All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming. Triumfatorzy krajowych rozgrywek byli jednak w stanie poprawić swoje miejsce tylko nieznacznie, bo w stosunku do ubiegłego tygodnia zyskali dwie pozycję. Top 50 zamyka teraz x-kom AGO, a szóstą dziesiątkę otwiera natomiast Actina PACT. Największy spadek, mimo uczestnictwa w półfinale narodowego czempionatu, zaliczyło AVEZ Esport. Ma to jednak podłoże nie czysto sportowe, ale przede wszystkim kadrowe, wszak Ośmiornice tyle co wymieniły jednego członka swojego składu, przez co część ich dorobku została najzwyczajniej odjęta.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Team Vitality 100
2. Heroic 780
3. Natus Vincere 685 +2
4. Astralis 677 -1
5. BIG 540 -1
6. OG 491
7. G2 Esports 427 +4
8. FURIA Esports 406 -1
9. FaZe Clan 382 +1
10. Complexity 414 +5
      –––
36. Wisła All in! 44 +1
46. Illuminar Gaming 31 +2
50. x-kom AGO 28 +3
51. Actina PACT 28 +4
60. Izako Boars 23 -8
75. AVEZ Esport 18 -12
142. Farming Simulator 7 -9
184. Pompa Team 3 +13
206. HONORIS 2 +13

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 30 listopada.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rell, Żelazne Dziewczę – League of Legends

Nowy czempion zmierza (galopem) na Summoner's Rift. Przed Wami Rell, Żelazne Dziewczę

Przywykliście już do obecności Seraphine w League of Legends? A może problemy wciąż sprawia Wam wyuczenie przedsezonowych innowacji? Riot Games niczym...