fot. Riot Games/Yicun Liu

Z DRX do HLE! Deft i Chovy w nowych barwach

Drużyny League of Legends z Korei Południowej w tym okienku transferowym póki co nie były tak aktywne, jak przedstawiciele Europy lub Ameryki Północnej. Wydaje się jednak, że i tam karuzela zaczyna się rozkręcać, a kolejne zespoły w najbliższych dniach będą ogłaszały składy na przyszły sezon. W tym gronie znalazło się właśnie Hanwha Life Esports, które ściągnęło kolejnych graczy. Spośród nich najbardziej rozpoznawalną postacią jest bez wątpienia Kim „Deft” Hyuk-kyu.

Dla HLE 2020 rok zdecydowanie nie należał do udanych. W wiosennym splicie zespół spośród osiemnastu meczów sezonu zasadniczego wygrał zaledwie sześć, co oczywiście nie dało mu miejsca w play-offach. Słabego wyniku nie udało się poprawić latem. Ba, było jeszcze gorzej, wszak formacja „wywalczyła” bilans 2-16, zajmując przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. O utrzymanie nie musiała jednak walczyć w barażach, gdyż od początku przyszłego roku w League of Legends Champions Korea obowiązywał będzie system franczyzowy. Włodarzom Hanwha Life Esports udało się zdobyć miejsce w odświeżonych koreańskich zmaganiach LoL-a.

W związku ze słabymi rezultatami na przestrzeni ostatnich miesięcy zmiany kadrowe były nieuniknione. Dotychczasowy trener, Jeong „NoFe” No-chul, a także gracze z dolnej alejki – Park „Viper” Do-hyeon i Son „Lehends” Si-woo – opuścili HLE tuż po otwarciu okienka transferowego. Wakat na pozycji głównego szkoleniowca wypełnił Kim „SuDal” Sung-jin, który wcześniej zajmował się akademią tej samej organizacji. Na kolejne ruchy musieliśmy natomiast czekać do wczoraj.

Miniony poniedziałek przyniósł bowiem wieść o dołączeniu do ekipy Kima „Wintera” Yo-hana i Parka „Morgana” Gi-tae. Pierwszy z wymienionych jest 20-letnim dżunglerem, który w ostatnim czasie bronił barw Gen.G Academy, zaś drugi gra na topie i doświadczenie zdobywał w League of Legends Pro League. W chińskiej lidze występował pod banderą Teamu WE. Prawdziwe bomby na fanów Hanwha Life Esports spadły jednak dopiero dziś, kiedy ogłoszono, że pod banderą fortmacji grać będą Deft i Jeong „Chovy” Ji-hoon. Doświadczony koreański botlaner w przeszłości zdobywał mistrzowskie tytuły LCK, LPL, Mid-Season Invitational i wielokrotnie występował na Worldsach. W tym roku także oglądaliśmy go na tym turnieju – reprezentował barwy DRX, z którym dotarł do ćwierćfinału. Drużynowym kolegą Defta w ostatnim czasie był Chovy, który mimo młodego wieku (ma 19 lat!) na swoim koncie ma m.in. cztery srebrne medale LCK czy dwa występy na Mistrzostwach Świata w League of Legends. W szeregi formacji wstąpił również Park „Arthur” Mi-reu (znany dotychczas jako Mir), a kontrakt przedłużył dżungler, Cho „CaD” Seong-yong.

Aktualny skład League of Legends Hanwha Life Esports przedstawia się następująco:

Lee „DuDu” Dong-ju
Park „Morgan” Gi-tae
Cho „CaD” Seong-yong
Park „Arthur” Mi-reu
Kim „Winter” Yo-han
Jeong „Chovy” Ji-hoon
Kim „Deft” Hyuk-kyu
Oh „Vsta” Hyo-seong

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
av3k

Przed Avkiem kolejny zaległy mecz w Quake Pro League

Przymusowa przerwa, która na w pierwszych tygodniach sezonu dosięgła Macieja "Avka" Krzykowskiego, jest już tylko wspomnieniem. Polak powrócił do regu...