STS
fot. twitter.com/PUBGMOBILE

Twórcy PUBG MOBILE z przytupem kończą rok 2020 i zdradzają plany na kolejne miesiące

Za nami ceremonia otwarcia PUBG Mobile Global Championship 2020 (PMGC). Podczas ostatniego wydarzenia aktualnie trwającego sezonu podsumowano nie tylko wyniki produkcji z ostatnich miesięcy, ale także ujawniono, jak będzie wyglądał jej rozwój w nadchodzącym roku. Zdecydowanie jest na co czekać. Twórcy gry zapowiedzieli bowiem, że kolejne miesiące mają być rekordowe dla PUBG Mobile pod każdym względem.

Według statystyk już w 2020 roku PUBG Mobile radziło sobie rewelacyjnie. Twórcy gry pochwalili się, że ich produkcja potrafiła przyciągnąć nawet milion widzów jednocześnie śledzących rozgrywki esportowe. Wrażenie robić może także liczba aktywnych uczestników. Do rywalizacji w PUBG Mobile stanęło w ciągu ostatnich miesięcy ponad 120 tysięcy drużyn, których zmagania oglądano łącznie przez ponad 100 milionów godzin. Całkowita pula nagród w 2020 roku wyniosła natomiast 5 milionów dolarów.

Kolejne miesiące mają być jeszcze bardziej zdumiewające. Twórcy gry zapowiedzieli, że w roku 2021 dla graczy przygotowano aż 14 milionów dolarów. Jest to absolutny rekord jeśli chodzi o pulę nagród w segmencie produkcji mobilnych. Dodatkowo w roku 2021 producenci gry planują wprowadzenie siedmiu nowych regionów w PUBG Mobile Pro League (PMPL). Będą to m.in.: Turcja, Europa Zachodnia, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Bliski Wschód, Brazylia oraz CIS (obszar obejmujący większość byłych republik Związku Radzieckiego).

Rok 2020 był dla nas niesamowity, ponieważ rozwinęliśmy się we wszystkich aspektach. Mamy ogromne ambicje, aby stać się esportem na najwyższym poziomie i móc rywalizować z największymi grami na świecie. Chcemy przekraczać kolejne granice nie tylko w segmencie mobilnym – powiedział James Yang, dyrektor PUBG MOBILE Global Esports. – Zwiększenie puli nagród odzwierciedla wzrost, jaki przewidujemy w 2021 roku. Szczególnie w regionach zachodnich mamy jeszcze ogromne pole do rozwoju. Jestem bardzo podekscytowany przyszłością esportu w PUBG Mobile – dodał.

Wracając jeszcze do startujących dziś rozgrywek PMGC to można je śledzić od 24 listopada do 20 grudnia na oficjalnym kanale PUBG MOBILE na platformie YouTube. W każdy wtorek i środę do zobaczenia będzie po sześć spotkań, w których łącznie rywalizować będą 24 drużyny. Z kolei od czwartku do niedzieli będziemy mogli oglądać szesnaście najlepszych ekip, które osiągną najwięcej punktów ligowych w ciągu danego tygodnia.

Podczas najbliższych czterech tygodni gracze zawalczą o łączną pulę nagród wynosząca 2 miliony dolarów. To największa suma przeznaczona dla zawodników PUBG Mobile w pojedynczym turnieju. Finały PMGC, do których przejdzie już tylko 16 najlepszych ekip, zaplanowano natomiast na początek 2021 roku. Warto podkreślić, że głównymi sponsorami imprezy są takie firmy jak Qualcomm Technologies, Mountain Dew czy OnePlus.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co sześć głów, to nie pięć

Na początku miesiąca mój redakcyjny kolega, Tomek Jóźwik, popełnił tekst poruszający tematykę sześcioosobowego składu w Teamie Vitality. Zainteresowan...