Na pięć dni przed startem DreamHack Masters Winter 2020 w szeregach North doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Niespodziewanie poza podstawowym składem znalazło się bowiem dwóch doświadczonych graczy, w tym także dotychczasowy prowadzący.

Wobec tego na ławce rezerwowych wylądowali Philip "aizy" Aistrup, który związany z duńską organizacją był od prawie czterech lat, a także Mathias "MSL" Lauridsen – druga przygoda 25-latka z North zaczęła się zaledwie dziesięć miesięcy temu. Było to dziesięć miesięcy nieobfitujące w sukcesy, nic więc dziwnego, że włodarze formacji zdecydowali się nieco zmienić swoją filozofię. Już jakiś czas temu zapowiadali oni, że zamierzają w większym stopniu skupić się na wyszukiwaniu krajowych talentów i teraz wprowadzają to w życie. – Tworzenie strategii takiej jak nasza wymaga czasu i wiąże się z przebudowaniem całej filozofii drużyny i organizacji. Odkąd dołączyłem do North rok temu, zastanawiałem się, w jaki sposób możemy ponownie przekształcić ekipę w zrównoważony projekt, wiele czasu poświęcając na rozwój naszych możliwości scountingu oraz rozwoju graczy – przyznał Graham Pitt, Head of Esports Operations w North. W związku z tym nowym prowadzącym zespołu mianowany został Nicklas "gade" Gade.

W związku z tym ponownie do podstawowego składu formacji trafił Kristoffer "kristou" Aamand. 18-latek, który wcześniej jako stand-in zastępował przez dwa miesiące Markusa "Kjaerbyego" Kjærbyego, został we wrześniu wykupiony przez North, a następnie od razu wysłany na wypożyczenie do AGF Esport. Teraz młody Duńczyk powraca i weźmie udział we wspomnianym we wstępie DH Masters. Poza nim ekipę w ramach testów wspomagać będzie także Rasmus "kreaz" Johansson. 22-letni Szwed od czerwca pozostaje bez stałego zatrudnienia, ale ostatnio mogliśmy oglądać go we Flashpoincie, gdzie jako zmiennik reprezentował Gen.G Esports. – Obserwowaliśmy Rasmusa od jakiegoś czasu i jesteśmy ciekawi, jak zaprezentuje się z nami mimo niewielkiego przygotowania. Nie chcemy jednak od razu zapełniać wolnego miejsca i zamierzamy wypróbować kilku graczy, by sprawdzić, czy będą pasować do dynamiki naszej drużyny i czy będziemy mogli z nimi pracować w dłuższej perspektywie – zapewnił Pitt.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Nicklas „gade” Gade
  • René „cajunb” Borg
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Kristoffer "Kristou" Aamand
  • Rasmus "kreaz" Johansson – testy
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
  • Philip „aizy” Aistrup – rezerwowy
  • Mathias „MSL” Lauridsen – rezerwowy