fot. POLISH ESPORT CUP

Trwa trzecia tura POLISH ESPORT CUP – dziś mecze CS:GO i Rainbow Sixa

Wczoraj niektóre ekipy Counter-Strike’a i Rainbow Sixa zakończyły już swoją przygodę z trzecią turą POLISH ESPORT CUP. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo już dziś kolejne mecze, które przesądzą o przyszłości niektórych formacji.


Counter-Strike: Global Offensive

We wtorek o swój dalszy byt walczyły w sumie cztery ekipy – zwycięzcy mieli awansować dalej, przegrani natomiast zakończyliby swoją przygodę z POLISH ESPORT CUP. Jako pierwszy swoją egzystencję w zamkniętych eliminacjach przedłużył skład Turbo Przygłupów, który po ciężkim boju ograł Gamelaxy by Pompa Team 16:11 oraz 16:13. Sporo napocić się musieli również pochodzący z Rosji gracze GROND, którzy na pierwszej mapie ograli co prawda SomethingElse 16:9, na drugiej jednak przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero po dogrywce przy wyniku 22:18.

Ciekawe powinno być również dziś, gdyż czekają nas dwa pojedynki w górnej drabince, których triumfatorzy będą już pewni promocji do fazy finałowej. Najpierw o godzinie 17:30 swojej szansy poszukają Polacy z M1 Gaming, na których drodze stanie Level Up esports. Trzy godziny później natomiast odbędzie się starcie zespołów GoryLe i AntyDPM. W tym miejscu warto przypomnieć, że pokonani pozostają w grze o awans, aczkolwiek już w drabince dolnej. Wszystkie spotkania oglądać będzie można pod tym adresem.


Rainbow Six: Siege

Sporo działo się także w zawodach Rainbow Six: Siege, gdzie, podobnie jak w przypadku CS:GO, zespoły musiały walczyć o życie. Najpierw jednak wszystko potoczyło się zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, bo po zwycięstwo wynikiem 2:0 sięgnęło PRIDE, które pokonało AMBĘ FATIMĘ. Niemniej zawód swoim kibicom sprawili gracze Hummingbirds, którzy wynikiem 0:2 musieli uznać wyższość Cromcodiles i tym samym odpadli z gry.

W środę natomiast będą mieć miejsce starcia na szczycie! Wszystko zacznie się o godzinie 17:00, gdy naprzeciwko siebie staną PADRE CREW oraz 1stCav eSport Club. Z kolei trzy godziny później czwarta ekipa niedawnych mistrzostw Polski, XPG Invcita, podejmie devils.one. Mecze oglądać będzie można pod tym adresem.


Druga edycja POLISH ESPORT CUP potrwa do 29 listopada, zaś jej łączna pula nagród wyniesie 54 tysiące złotych. Partnerem strategicznym imprezy jest serwis Cybersport.pl. Więcej informacji znaleźć można w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Golden Joystick Awards 2020 rozdane. CoD: Modern Warfare esportową grą roku

Końcówka roku to jak zawsze czas podsumowań i różnego rodzaju plebiscytów. Wczoraj np. po raz trzydziesty w historii rozdano Golden Joystick Awards –...