fot. Illuminar Gaming

Dwóch Polaków na All-Star 2020. Oprócz Selfmade’a zagra też Overpow

Co prawda od końca głosowania w plebiscycie All-Star 2020 w League of Legends minął już ponad tydzień, ale dopiero dziś poznaliśmy oficjalną (aczkolwiek wciąż niekompletną) listę uczestników turnieju gwiazd. Po zakończeniu przyjmowania głosów na pierwszym miejscu wśród europejskich dżunglerów prowadził Oskar „Selfmade” Boderek, a dziś możemy już z całym przekonaniem oznajmić, że to właśnie leśnik Fnatic będzie jednym z członków europejskiej drużyny Profesjonalistów.

W tej piątce znalazło się również dwóch innych graczy FNC, a mianowicie Gabriël „Bwipo” Rau oraz Zdravets „Hylissang” Galabov. Dwaj pozostali zawodnicy Pomarańczowo-Czarnych nie brali udziału w głosowaniu, a spośród midlanerów i botlanerów, którzy wzięli udział w plebiscycie, najwięcej głosów otrzymali Marek „Humanoid” Brázda oraz Steven „Hans sama” Liv i to właśnie oni będą reprezentować Stary Kontynent u boku tercetu z Fnatic.

Selfmade nie będzie jednak jedynym Polakiem w stawce. Choć żaden z naszych rodaków nie wystąpi w gronie zespołu Legend, to w piątce Królów Kolejki już tak. To właśnie tam znaleźli się popularni streamerzy i influencerzy, a jednym z nich jest Remigiusz „Overpow” Pusch. Jeśli natomiast chodzi o grono Legend, czyli zawodników kiedyś grających w EU LCS/LEC, trafili tam m.in. trzej gracze wcześniej reprezentujący barwy Unicorns of Love – Kiss „Vizicsacsi” Tamás, Fabian „Exileh” (obecnie „Exile”) Schubert oraz Samuel „Samux” Fernández Fort. Piątkę tę skompletują natomiast Maurice „Amazing” Stückenschneider oraz Alfonso „mithy” Aguirre Rodríguez.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników All-Star z Europy:

Pros Legends Queue Kings
Bwipo Vizicsacsi SivHD
Selfmade Amazing Overpow
Humanoid Exileh Noway
Hans sama Samux Corobizar
Hylissang Mithy Elwind

Oprócz zawodników z Europy poznaliśmy również komplet reprezentantów League of Legends Champions Korea. W gronie Profesjonalistów znaleźli się m.in. dwaj obecni mistrzowie świata, Kim „Canyon” Geon-bu oraz Cho „BeryL” Geon-hee, a także – co z pewnością nie będzie niespodzianką – Lee „Faker” Sang-hyeok. Bardzo ciekawie prezentuje się również piątka Legend, gdzie znajdziemy aż czterech triumfatorów Worlds: Janga „MaRina” Gyeong-hwana, Kanga „Ambitiona” Chan-yonga, Heo „PawNa” Won-seoka oraz Cho „Matę” Se-hyeonga. U ich boku zagra Kim „PraY” Jong-in, który choć nie zdobył ani jednego mistrzostwa świata, to z pewnością zasługuje na miano legendy koreańskiego podwórka League of Legends.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników All-Star z Korei Południowej:

Pros Legends Queue Kings
Canna MaRin Hojin
Canyon Ambition Jisu
Faker PawN so_urf
Deft PraY Narakyle
BeryL Mata Jelly

Jeśli zaś chodzi o League of Legends Championship Series i LoL Pro League, to tu znacznie więcej jest niewiadomych. W przypadku chińskich rozgrywek głosowanie wciąż trwa, a zarówno w LPL, jak i LCS, Legendy oraz Królowie Kolejki jeszcze nie zostali zaprezentowani. Ba, nawet skład Profesjonalistów północnoamerykańskiej ligi wciąż nie jest kompletny – zdecydowaną większość tej piątki stanowią gracze Teamu Liquid z sezonu 2020 i czwórkę z nich na pewno zobaczymy na All-Star, ale pod znakiem zapytania stoi występ Jeonga „Impacta” Eon-younga. Koreańczyk otrzymał największą liczbę głosów spośród toplanerów, ale ponieważ nie został on przedstawiony w dzisiejszym ogłoszeniu, możemy przypuszczać, że zdecydował się on nie brać udziału w All-Star. W takim przypadku jego miejsce zająłby Heo „Huni” Seung-hoon (o ile nie odmówi on występu).

Inaczej sprawa ma się, jeśli chodzi o drużyny z niższego kręgu rozgrywek – tam nie ma już żadnych niejasności. Brazylię na All-Star reprezentować będzie komplet zawodników paiN Gaming, w tym gwiazda lokalnej sceny, jaką jest Felipe „brTT” Gonçalves. Również reprezentację Wspólnoty Niepodległych Państw stanowić będą kompani grający na co dzień pod wspólną banderą, a mianowicie Unicorns of Love. W przypadku pozostałych zespołów zobaczymy już mieszankę graczy z różnych drużyn – może poza wyjątkiem reprezentantów PCS, w końcu Hsiao „Kongyue” Jen-Tso i Chen „Uniboy” Chang-Chu na Worlds zagrali w barwach PSG Talon, a pozostałą trójkę ekipy z południowo-wschodniej Azji będą stanowić właśnie gracze tej formacji.

Tak prezentują się składy reprezentantów pozostałych uczestników All-Star 2020:

CBLOL LCL LJL LLA
Robo BOSS Evi Acce
CarioK AHaHaCiK Blank Josedeodo
tinowns Nomanz Ceros Aloned
brTT Gadget Yutapon Whitelotus
esA SaNTaS Gaeng Shadow
OPL TCL PCS VCS
Chippys Armut Hanabi Zeros
Babip Robin Kongyue Levi
Tally Blue Uniboy Dia1
Raes Zeitnot Unified Slayder
Cupcake Japone Kaiwing Palette

Tegoroczne All-Star odbędą się w dniach 18-20 grudnia. W związku z panującą sytuacją pandemiczną, w tym roku turniej gwiazd zostanie rozegrany w pełni online, co może być problematyczne, aczkolwiek Riot zaznaczył, że podejmie wszelkie możliwe kroki, by było jak najmniej problemów technicznych. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji All-Star zapraszamy do poniższego artykułu:

CZYTAJ TEŻ:
Wysoki ping? Trudno, rok trzeba zakończyć z przytupem – zapowiedziano kolejną edycję All-Star
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Doublelift kończy karierę profesjonalnego gracza!

Być może myśleliście, że wieczór i noc upłyną Wam spokojnie. Być może szykowaliście się już do łóżek z myślą o tym, co przyniesie jutro. Cóż, nie skoń...