STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Brutalne przebudzenie mistrza Polski. Illuminar bez szans w starciu z Gambit

Inauguracja DreamHack Open November 2020 w wykonaniu Illuminar Gaming nie wypadła zbyt okazale. Triumfatorzy ESL Mistrzostw Polski w swoim pierwszym mecz na dobrą sprawę nie podjęli nawet rękawicy i polegli z Gambit Esports, przez co znaleźli się już na skraju eliminacji.

Illuminar Gaming 0:2 Gambit Esports
Mirage 5:16 Dust2 7:16  Vertigo 

Już pierwsze minuty czwartkowego starcia dobitnie pokazały, że przed Illuminar naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Polacy bowiem mimo gry po teoretycznie łatwiejszej stronie nie potrafili przełamać początkowej dominacji Gambit, które w pewnym momencie prowadziło już nawet 9:0! Dopiero w dziesiątej rundzie nasi rodacy otworzyli swoje konto, ale tak naprawdę niczego to nie zmieniło, bo w dalszym ciągu stanowili oni tylko blade tło dla bardzo dobrze dysponowanych rywali. Nic więc dziwnego, że tuż przed przerwą ekipa z Europy Wschodniej mogła pochwalić się aż jedenastopunktową przewagą! Nadzieje na comeback odżyły w połowie numer dwa, gdy iHG zgarnęło pistoletówkę oraz dwie następujące po niej potyczki, niemniej był to tylko łabędzi śpiew, bo po chwili Gambit wróciło na zwycięską ścieżkę i pokonało Illuminar na Mirage’u aż 16:5! A przecież to właśnie Polacy wybrali tę mapę.


Aktualne informacje o DreamHack Open November 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Od mocnego uderzenia zaczęła się mapa numer dwa, czyli Dust2. Jego autorem był Mikołaj „mouz” Karolewski, który w pojedynkę zatrzymał nacierających rywali, ustrzeliwując przy okazji ace’a. Taki obrót spraw powinien napędzić Illuminar do kolejnych zwycięstw, ale niestety nic takiego nie miało miejsca. Co prawda polska piątka zapunktowała jeszcze w drugiej rundzie, ale potem ponownie ustąpiła pola Gambit. I chociaż dominacja graczy z regionu CIS nie przybrała już takiej formy, jak podczas poprzedniej potyczki, to nadal prezentowali się oni zdecydowanie lepiej i mimo gry w ataku schodzili na przerwę z prowadzeniem 10:5. A potem okazali się także lepsi w strzelaniu z pistoletów, co otworzyło im prostą drogę do zamknięcia całego starcia wynikiem 2:0. I tak się faktycznie stało, bo iHG było w stanie dopisać do swojego dorobku zaledwie dwa oczka, a to było za mało, by zatrzymać rozpędzonych rywali, dzięki czemu ci zatriumfowali 16:7.

Kolejne spotkanie z udziałem Illuminar jeszcze dziś – o godzinie 20:00 Polacy powalczą o życie z Nemigą Gaming lub też KOVA Esports. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open November 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne mecze POLISH ESPORT CUP za nami, z awansem m.in. PADRE CREW i devils.one

Cztery ekipy – po dwie z Counter-Strike'a i Rainbow Sixa – zapewniły sobie awans do kolejnego etapu trzeciej tury POLISH ESPORT CUP. Ale to jeszcze ni...