STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Pomarańczowo-czarni znowu w komplecie. Upset strzelcem Fnatic na przyszły sezon

Wraz z początkiem tego tygodnia i streamem, który miał miejsce na kanale dyrektora dywizji Fnatic w League of Legends – Javiera „Dardo” Zafry, zaczęto odkrywać coraz to kolejne karty na temat składu zespołu na kolejny rok. Ten przecież stał pod wielkim znakiem zapytania, gdyż pozycja strzelca była otwarta, a mówiono także o odejściu dotychczasowego midlanera i głównego trenera. Co więcej, przecieki sugerowały, że to Yasin „Nisqy” Dinçer i Jakob „YamatoCannon” Mebdi wypełnią domniemaną lukę na środkowej alejce i w sztabie szkoleniowym.

Plotki szybko stały się faktem, wszak Fnatic potwierdziło wszystkie wspominane roszady na przestrzeni ostatnich paru dni. Dziś brytyjska organizacja ogłosiła za to ostatni element układanki, jakim jest Elias „Upset” Lipp. Niemiec oficjalnie wypełni lukę na pozycji strzelca, stworzoną przez odejście Martina „Rekklesa” Larssona. Jego najnowszy kontrakt zwiąże go z Fnatic na kolejne trzy lata.

O 20-latku mówi się w kontekście jednych z najbardziej utalentowanych graczy w Europie i w sumie nie bez powodu. Przygodę z najwyższym szczeblem rozgrywek w Europie zaczął w 2018 roku, kiedy to zdołał zakwalifikować się do EU LCS, reprezentując Schalke 04. W niebieskim trykocie pozostał do końca poprzedniego roku, po czym zmienił barwy na Origen. Organizacja Enrique „xPeke” Martineza zaliczyła obiecujący start dziesiątego sezonu, kończąc wiosenny split LEC w czołowej czwórce. Jednak o formie Origen z letniej rundy europejskich zmagań już nie można wyrażać się w superlatywach. Ekipa Upseta zakończyła ją bowiem na ostatnim, dziesiątym miejscu.

Sam strzelec może zaliczyć kończący się rok do udanych pod względem indywidualnym, gdyż w fazach zasadniczych obu splitów wypracował drugi najlepszy współczynnik KDA ratio na swojej pozycji. W tej kategorii lepszy był wyłącznie Rekkles. Tuż po zakończeniu sezonu Origen zmieniło nazwę na Astralis i pozwoliło swoim zawodnikom szukać opcji na przyszły rok. Nic więc dziwnego, że kiedy w szeregach Fnatic powstał wakat, włodarze zainteresowali się Upsetem.

Tak prezentuje się obecnie skład Fnatic na przyszły sezon w League of Legends: 

Gabriël „Bwipo” Rau
Oskar „Selfmade” Boderek
Yasin „Nisqy” Dinçer
Elias „Upset” Lipp
Zdravets „Hylissang” Galabov

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SwordArt, Suning, Worlds 2020

Rekordowo wysoki kontrakt SwordArta! Tajwański support w TSM-ie

TSM znajduje się obecnie w centrum uwagi w kontekście League of Legends, a wszystko za sprawą roszad na gigantyczną skalę. Jeszcze wczoraj informowali...