Za Illuminar Gaming już dwa mecze w ramach DreamHack Open Nomvember 2020. Nie wszystkie z nich jednak udało się wygrać, co oznacza, że mistrzowie Polski nie mają już marginesu błędu i jeżeli chcą zagrać w fazie pucharowej wspomnianej imprezy, to dziś muszą po prostu wygrać.

Aczkolwiek nadal nie wiadomo, z kim przyjdzie im się mierzyć. Opcje są tak naprawdę dwie i żadna nie wydaje się szczególnie atrakcyjna. Z jednej strony iHG może ponownie natrafić na Gambit Esports, z którym zmierzyło się już na inaugurację zawodów, otrzymując przy okazji potężne lanie. Z drugiej zaś na drodze Polaków może stanąć Nemiga Gaming – podopieczni białoruskiej organizacji kilka tygodni temu zadziwili wszystkich, docierając do drugiego miejsca na Intel Extreme Masters New York w regionie CIS i ogrywając po drodze m.in. forZe i Team Spirit. Tak czy inaczej, o tym, z kim konkretnie Polacy spotkają się w decydującym meczu grupy B, przesądzi zaplanowany na godzinę 13:30 bezpośredni pojedynek właśnie pomiędzy Gambit a Nemigą.

CZYTAJ TEŻ:
Dzień oddawania własnych map. Sprout przegrywa batalię o ESL Pro League

Niemniej jest to tylko jedno z wielu zaplanowanych na dziś pojedynków z udziałem polskich graczy. Przed nami przecież także zamknięte eliminacje do European Development Championship, w których swojej szansy poszukają x-kom AGO i AVEZ Esport – Jastrzębie w swoim pierwszym meczu podejmą Procejt X z Ukrainy, Ośmiornice natomiast zagrają z również pochodzącym z Europy Wschodniej 1WIN. W międzyczasie o prawo gry w finale Merkur Masters Season 2 postara się Sprout. Zespół Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego niepowodzenie we wczorajszym decydującym meczu ESEA MDL spróbuje zrekompensować sobie potyczką z ALTERNATE aTTaX. Nie można również zapomnieć o startujących play-offach grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej, które zainaugurują ćwierćfinałowe starcia Turbo Przygłupów z piratesports i M1 Gaming z Dr Pepper Teamem.

Lista najciekawszych piątkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

27 listopada
10:00 x-kom AGO vs Project X BO3 transmisja
15:00 Sprout vs ALTERNATE aTTaX BO3 transmisja
18:00 Turbo Przygłupy vs piratesports BO3 transmisja
19:00 AVEZ Esport vs 1WIN BO3 transmisja
20:30 Illuminar Gaming vs Gambit/Nemiga BO3 transmisja
21:00 M1 Gaming vs Dr Pepper Team BO3 transmisja