fot. Andy Witchger [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en)]

Trzystu graczy rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko EA Sports?

W ostatnich dniach wiele mówi się o konflikcie na linii Zlatan Ibrahimović – EA Sports. Szwedzki napastnik uważa, że w grach z serii FIFA bezprawnie wykorzystuje się jego wizerunek. Bardzo szybko zawodnika AC Milan poparł m.in. Gareth Bale występujący w Tottenhamie Hotspur.

Oliwy do ognia dodał ponownie także sam Mino Raiola, jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich. Jego klientami, oprócz wspomnianego Ibrahimovicia, są tacy zawodnicy jak m.in. Marco Verratti, Paul Pogba, Erling Haaland czy Matthijs de Ligt. Włoch w wywiadzie dla The Telegraph przyznał, że nawet 300 piłkarzy poważnie rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko EA Sports i organizacji FIFPro.

To nie jest atak na jakość EA Sports. To atak na system  – powiedział Mino Raiola. – System jest zły i to jest walka, którą Zlatan chce stoczyć dla wszystkich graczy. Co się stanie? Będziemy walczyć, dopóki wszystko nie będzie jasne i przejrzyste – dodał.

Włoski agent nie sprecyzował jednak od kiedy, jego zdaniem, system z licencjami na wizerunek graczy działa źle. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, iż w ostatnich latach wielu współpracujących z nim piłkarzy brało udział w promocji gier ze stajni EA Sports. W sieci bez problemu można znaleźć fotografię także samego Zlatana Ibrahimovicia, który pozował ze swoją kartą FIFA Ultimate Team.

CZYTAJ TEŻ:
Trwa spór o prawa do wizerunku graczy w grze FIFA 21. EA Sports wystosowało oświadczenie
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielkie inwestycje i rekordowe wyniki finansowe. Włodarze ESL Polska zdradzają kulisy rozwoju firmy

Esport to szybko rozwijająca się branża i wie o tym każdy, kto śledzi świat rozrywki. Elektroniczne rozgrywki powoli stają się poważną częścią mainstr...