fot. POLISH ESPORT CUP

POLISH ESPORT CUP: Zamknięte eliminacje w CS:GO i Rainbow Six: Siege zakończone

Poznaliśmy wszystkich uczestników trzeciej tury POLISH ESPORT CUP w Counter-Strike’u: Global Offensive oraz Rainbow Six: Siege. W piątek natomiast spore emocje czekają na fanów simracingu, a to za sprawą czwartego wyścigu Assetto Corsa, który może już dziś pomóc w wyłonieniu mistrza.


Counter-Strike: Global Offensive

Wczoraj dobiegły końca zamknięte eliminacje w zawodach CS:GO, zaś w decydujących spotkaniach dolnej drabinki cztery drużyny walczyły o dwa pozostałe miejsca w fazie finałowej. Jako pierwsze swojej szansy na awans poszukały Turbo Przygłupy oraz GoryLe, które zmagania zaczęły od potyczki na Nuke’u. Jeszcze w pierwszej połowie to druga ekip dominowała i prowadziła nawet 11:4, niemniej po zmianie stron zmieniła się też sytuacja na mapie i finalnie wynikiem 16:13 górą byli podopieczni organizacji Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego. Także rozgrywane później Vertigo miało wyrównany przebieg, ale górą ponownie były Turbo Przygłupy, które tym samym zatriumfowały 2:0. O wiele mniej szczęścia mieli gracze M1, czyli członkowie formacji Karola „Karolka” Dąbrowskiego, którzy w stosunku 0:2 musieli uznać wyższość pochodzącego z Rosji Grond.


Rainbow Six: Siege

Jeżeli zaś chodzi o zmagania w ramach turnieju Rainbow Six: Siege, to w czwartek odbyło się tylko jedno z dwóch planowanych spotkań. Podczas niego naprzeciwko siebie stanęły Cromcodiles oraz 1stCav eSport Club – dla tej drugiej formacji była to już druga szansa, by awansować do fazy finałowej i, na jej nieszczęście, druga niewykorzystana. Wszystko dlatego, że lepsze okazały się Krokodyle, które wygrały z rywalami bez straty mapy. Przepustkę do decydującej fazy uzyskała także XPG Invicta. Zespół ten miał co prawda podjąć Ambę Fatimę, ale spotkanie to zakończyło się walkowerem z powodu problemów technicznych jednego z zawodników ekipy bez organizacji.


Assetto Corsa

Po krótkiej przerwie powraca rywalizacja w symulatorze rajdowym Assetto Crosa. Przed nami czwarty i jednocześnie przedostatni wyścig trzeciej tury POLISH ESPORT CUP. Podczas niego dotychczasowy dominator, Dominik Blajer, będzie miał okazję przypieczętować zdobycie trzeciego z rzędu mistrzowskiego tytułu PEC. Jeżeli mu się to uda, DV1 TRITON Racing nagrodzony zostanie przez organizatorów specjalnie ufundowanym z tej okazji pucharem SUPER CHAMPION MASTER POLISH ESPORT CUP 2020. Zmagania na serwerze GOLD śledzić będzie można od godziny 18:45, z kolei o 20:40 wystartują kierowcy z serwera PLATINUM – wszystko transmitowane będzie pod tym adresem.


Druga edycja POLISH ESPORT CUP potrwa do 29 listopada, zaś jej łączna pula nagród wyniesie 54 tysiące złotych. Partnerem strategicznym imprezy jest serwis Cybersport.pl. Więcej informacji znaleźć można w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzystu graczy rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko EA Sports?

W ostatnich dniach wiele mówi się o konflikcie na linii Zlatan Ibrahimović – EA Sports. Szwedzki napastnik uważa, że w grach z serii FIFA bezprawnie w...