fot. Riot Games

Francja za mocna. Reprezentacja Polski odpada z LoR Masters Europe

Dziś zostały rozegrane ćwierćfinały Legends of Runeterra Masters Europe, czyli turnieju narodowości Starego Kontynentu w karciankę od Riot Games. Jednym z uczestników tych zawodów była Polska, którą reprezentowali Mateusz „Alanzq” Jasiński, Maciej „Duofanell” Janik oraz ShogoPASS. Niestety, tylko była, bowiem dziś Biało-Czerwoni odpadli z dalszej walki o mistrzostwo Europy. Rodzima reprezentacja musiała uznać wyższość Francji, która wygrała 2:0.

Do ćwierćfinału Polska awansowała, zajmując drugie miejsce w grupie B, gdzie dała się wyprzedzić tylko Portugalii. To oznaczało, że w walce o półfinał nasi rodacy musieli zmierzyć się z liderem innej grupy i los chciał, by tym była Francja, która spośród wszystkich szesnastu uczestników jako jedyna wygrała pięć z sześciu potyczek. Przebieg tego meczu już znamy – po zwycięstwo sięgnęli Trójkolorowi i to oni zmierzą się w półfinale z Hiszpanią, która pokonała ekipę z Czech i Słowacji 2:1. Jeśli chodzi o drugą część drabinki, to tam grupowy rywal Polski, czyli Portugalia, pokonał Włochy 2:0, a w ostatnim ćwierćfinale Niemcy niespodziewanie przegrali z Chorwacją takim samym rezultatem.

Tak prezentuje się drabinka finałów LoR Masters Europe:

Ćwierćfinał Półfinał Wielki finał
Hiszpania 2
Czechy i Słowacja 1
Hiszpania 0
Francja 0
Francja 2
Polska 0
TBD 0
TBD 0
Portugalia 2
Włochy 0
Portugalia 0
Chorwacja 0
Niemcy 0
Chorwacja 2

Finały Legends of Runeterra Masters Europe zostaną rozegrane jutro. O godzinie 15:00 na arenie zobaczymy reprezentantów Hiszpanii i Francji, a około godzinę później do walki staną gracze z Portugalii i Chorwacji. Następnie zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce, a zawody zwieńczy wielki finał zaplanowany na godzinę 18:00. Wszystkie pozostałe mecze LoR Masters Europe będziecie mogli obejrzeć zarówno na oficjalnym, anglojęzycznym kanale Riot Games, jak i z polskim komentarzem na kanale Friendly Fire.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open: Illuminar Gaming vs Team Spirit – statystyki graczy

Dziś Illuminar Gaming stanęło do walki o miejsce w finale DreamHack Open November 2020. Niestety, walkę tę przegrało po dość jednostronnym meczu – zar...