Pierwotnie zmagania w grupie A europejskiego Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 miały zakończyć się wczoraj. Finalnie jednak ostatni mecz miał miejsce dopiero dziś, zaś ostatni przeznaczony dla pierwszego zbioru slot w play-offach wywalczył sobie Team Vitality.

Podopieczni francuskiej organizacji okazali się bowiem lepsi od MAD Lions – i to lepsi w stopniu znacznym. Wystarczy wspomnieć, że popularne Lwy na dwóch mapach zdobyły w sumie tylko siedemnaście rund, co w pełni pokazuje skalę dominacji, jaka była udziałem Vitality. Poza nadsekwańską piątką po awans w drabince przegranych sięgnęło również Natus Vincere. Oleksandr "s1mple" Kostyliev i jego koledzy nie załamali się po niedzielnej porażce z Complexity Gaming i podczas derbów regionu CIS pokonali Team Spirit. Bynajmniej jednak zwycięstwo to nie przyszło im łatwo, bo rywale bardzo długo szli z NAVI łeb w łeb i dopiero w końcowych minutach opadali z sił, co też s1mple i spółka skrzętnie wykorzystali.

Z boku te wszystkie spotkania obserwowało m.in. wspomniane Complexity Gaming. Międzynarodowy skład w swoje grupie nie przegrał ani jednego meczu i poza NAVI poradził sobie także z Fnatic, dzięki czemu to w jego ręce wpadł jeden ze slotów dla drabinki wygranych. Drugi zapewnił sobie zaś niespodziewanie FaZe Clan. Targana problemami wewnętrznymi ekipa podczas IEM-u ograła nie tylko będące na wali wznoszącej OG, ale także i liderów światowego rankingu z Vitality, w czym spora zasługa będącego w fenomenalnej formie Helvijsa "broky'ego" Saukantsa – Łotysz na pięciu mapach ustrzelił w sumie aż 147 fragów!

Drabinka grupy A prezentuje się następująco:

1. runda UB 2. runda UB Awans
Team Vitality 2
Team Spirit 0
Team Vitality 0 FaZe Clan
FaZe Clan 2
FaZe Clan 2
OG 1
MAD Lions 1
Natus Vincere 2
Natus Vincere 1 Complexity Gaming
Complexity Gaming 2
Complexity Gaming 2
Fnatic 0
1. runda LB 2. runda LB Awans
Natus Vincere 2 Natus Vincere
Team Spirit 0
Team Spirit 2
OG 0
Team Vitality 2 Team Vitality
MAD Lions 0
MAD Lions 2
Fnatic 1

Rozgrywki europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.