STS
fot. DreamHack/João Ferreira

Rzeź pogromców Polaków. Gambit z pewną wygraną w finale DreamHack Open November

Minęło raptem kilka dni, od kiedy dywizja CS:GO Gambit Esports mogła świętować triumf w szóstej odsłonie Nine to Five, a tymczasem rosyjsko-kazaskiej piątce udało się wygrać w kolejnym turnieju. Tym razem Gambit nie miało sobie równych w DreamHack Open November 2020, podczas którego przegrało tylko jedną mapę i to dopiero w samym finale. Zresztą, większego […]

Minęło raptem kilka dni, od kiedy dywizja CS:GO Gambit Esports mogła świętować triumf w szóstej odsłonie Nine to Five, a tymczasem rosyjsko-kazaskiej piątce udało się wygrać w kolejnym turnieju. Tym razem Gambit nie miało sobie równych w DreamHack Open November 2020, podczas którego przegrało tylko jedną mapę i to dopiero w samym finale. Zresztą, większego znaczenia ta porażka nie miała, bo choć Team Spirit udanie rozpoczął dzisiejszy mecz o mistrzostwo, to na kolejnych polach bitwy nie był już w stanie wiele poradzić.

Team Spirit 1:3 Gambit Esports
Dust2 16:6 Train 2:16 Overpass 5:16 Mirage 8:16 Inferno

Mimo że sam początek spotkania na Duście2 był dość ciekawy, to wraz z upływem czasu coraz lepiej radziło sobie Spirit, szybko dopisując do swojego dorobku kolejne oczka, niezależnie od strony, po której przyszło mu grać. Wszelkie próby powrotu do gry w wykonaniu Gambit były skazane na porażkę i pierwszą mapę zespół z gwiazdą w logo przegrał 6:16. I właśnie wtedy, rozzłoszczona tą porażką ekipa Abaya „Hobbita” Khassenova, sprawiła oponentom srogie lanie na Trainie, prowadząc po pierwszej połowie jedenastoma punktami, a następnie szybko doprowadzając do wyrównania w całej serii.

Nieco animuszu Gambit straciło na Overpassie, dzięki czemu oglądaliśmy bardziej wyrównane widowisko, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy ruszyło z kopyta i przed przejściem do defensywy miało siedem oczek przewagi. Na nic zdała się wygrana Spirit w pistoletówce, bo wszystkie pozostałe rundy należały już do Gambit, które zakończyło tę mapę wynikiem 16:5. Na Mirage’u oglądaliśmy prawdziwie zaciętą rywalizację… ale, raz jeszcze, tylko z początku. Po pierwszych dwunastu potyczkach na tablicy widniał remis i wtedy Spirit jakby opadło z sił, pozwalając rywalom na trzy łatwe wygrane. Na domiar złego rosyjsko-ukraińska piątka nie radziła sobie również w ataku i kolejne punkty trafiały na konto Gambit. I choć podopiecznym Konstantina „groove’a” Pikinera nie udało się wszystkiego zakończyć w pierwszej rundzie meczowej, to drugiej okazji już nie zmarnowali, ustalając wynik na Mirage’u na 16:8 i 3:1 w całym spotkaniu.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa DreamHack Open November 2020:

1. Gambit Esports 50 000 $
2. Team Spirit 20 000 $
3–4. Illuminar Gaming, AGF Esport 10 000 $
5–6. Apeks, Nemiga Gaming 3000 $
7–8. flowskola, KOVA Esports 2000 $
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sprout dycha

Sprout wycofuje się z DH Masters z powodu choroby dwóch zawodników

Już jutro rusza DreamHack Masters Winter 2020 – prestiżowy turniej, który miał być dla wielu ekip okazją, by zmierzyć się z przedstawicielami ścisłej...