Sprawdź, co przyniósł nam miniony tydzień! Poznaliśmy zwycięzców DreamHack Open November, staliśmy się świadkami roszad w North, ogłoszono mistrzostwa świata w VALORANTA, czy mieliśmy okazję zobaczyć kolejny cykl rewolucji podczas okienka transferowego w League of Legends. Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w esporcie przez ostatnie siedem dni.

Gambit wygrywa DH Open November

Gambit Esports po ostatnim zwycięstwie w Nine to Five odniosło kolejny triumf, tym razem w DreamHack Open November 2020. Rosyjsko-kazaska drużyna okazała się znacząco lepsza od Teamu Spirit, który wcześniej w półfinałach zawodów wyeliminował naszych rodaków z Illuminar Gaming.

https://cybersport.pl/277584/rzez-pogromcow-polakow-gambit-z-pewna-wygrana-w-finale-dreamhack-open-november/

MSL i aizy na ławce rezerwowych North

Nadeszły spore zmiany w North. Aż dwóch zawodników wylądowało bowiem na ławce rezerwowych. Jednym z nich jest Philip „aizy” Aistrup grający w duńskiej ekipie niemal od czterech lat, drugim zaś Mathias „MSL” Lauridsen obecny w zespole od dziesięciu miesięcy. Do głównego składu trafili natomiast Kristoffer „kristou” Aamand oraz Rasmus „kreaz” Johansson.

https://cybersport.pl/277072/trzesienie-ziemi-w-north-msl-i-aizy-poza-skladem/

W 2021 roku zobaczymy Mistrzostwa Świata w VALORANTA

Riot Games wzięło się na poważnie za budowę esportowej sceny VALORANTA. Twórcy gry ogłosili zaplanowany na przyszły rok cykl VALORANT Champions Tour. Na ostatnich z zaplanowanych zawodów spośród szesnastu najlepszych drużyn zostanie wyłoniony mistrz świata w najnowszą produkcję Riotu.

https://cybersport.pl/277004/valorant-mistrzostwa-swiata-valorant-champions-tour/

Fnatic znowu w komplecie

Fnatic w minionym tygodniu zakontraktowało do swojego składu League of Legends dwóch zawodników. Jednym z nich jest Elias „Upset” Lipp, który zapełni lukę po odejściu Martina „Rekklesa” Larssona. Nowym środkowym w drużynie po dwuletnim angażu w Cloud9 zostanie natomiast Yasin „Nisqy” Dinçer.

https://cybersport.pl/277312/pomaranczowo-czarni-znowu-w-komplecie-upset-strzelcem-fnatic-na-przyszly-sezon/

Poznaliśmy uczestników IEM Global Challenge

Nieco miesiąc przed rozpoczęciem się Intel Extreme Masters Global Challenge poznaliśmy wszystkich reprezentantów, którzy zagrają na tych zawodach. Na serwerach pojawią się między innymi Astralis, FURIA Esports, Complexity Gaming, Natus Vincere czy Team Vitality, które awans osiągnęły dzięki zwycięstwom w poprzednich turniejach lub wysokiemu miejscu w rankingu ESL.

https://cybersport.pl/276830/zaproszenia-rozeslane-lista-uczestnikow-iem-global-challenge-zamknieta/

MAD Lions z nowym dżunglerem

MAD Lions ogłosiło zmiany w dywizji League of Legends. W nadchodzącym sezonie na pozycji dżunglera zobaczymy Javiera „Elyoyę” Pradesa. Zajmie on miejsce zwolnione przez Zhiqiangę „Shad0wa” Zhaę, który na minionych mistrzostwach świata zagrał mocno poniżej oczekiwań. Do roszad w szeregach Lwów doszło także na górnej alejce.

https://cybersport.pl/277101/przebudowa-w-mad-lions-elyoya-zasila-szeregi-organizacji/

Doublelift kończy karierę

Kolejna legenda północnoamerykańskiego LoL-a odwiesiła myszkę na kołek! Mowa tu oczywiście o Yilliangu „Doublelficie” Pengu, który w trakcie swojej kariery wygrał aż osiem razy kontynentalne mistrzostwa. 27-latek ma na swoim koncie również najwięcej występów na Worldsach ze wszystkich profesjonalnych graczy.

https://cybersport.pl/277257/doublelift-konczy-kariere-profesjonalnego-gracza/

SwordArt z miejscem w TSM-ie

TSM wita nowego gracza! Hu "SwordArt" Shuo-Chieh znany wcześniej z gry w Suning zastąpi w północnoamerykańskiej drużynie Vincenta „Biofrosta” Wanga. Z 23-latkiem podpisano kontrakt na dwa lata o niesamowitej wartości aż sześciu milionów dolarów, co jest rekordem jeśli chodzi o rozgrywki za oceanem.

https://cybersport.pl/277317/rekordowo-wysoki-kontrakt-swordarta-tajwanski-support-w-tsm-ie/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.