STS
fot. Games Clash Masters/Michał Konkol

Trzech Polaków i dwóch Holendrów. mono, oskarish i STOMP ruszają w Europę

Poszczególni rodzimi zawodnicy CS:GO werbowani przez zagraniczne zespoły już nikogo nie dziwią. Inaczej sprawy mają się z przeciwnym zjawiskiem, czyli rodakami, którzy dobierają do składu międzynarodowych strzelców – tego typu rozwiązania nie widzieliśmy od dawna. A właśnie na nie zdecydowali się Michał „mono” Gabszewicz, Oskar „oskarish” Stenborowski oraz Daniel „STOMP” Płomiński.

Tercet niegdyś związany z Illuminar Gaming już jakiś czas temu ogłosił plany dotyczące wspólnej gry. Początkowo mono, oskarish i STOMP szukali uzupełnień składu wśród graczy znad Wisły, z Piotrem „morelzem” Taterką oraz Olafem „olfiim” Tyszkiewiczem wystąpili nawet w kwalifikacjach do Nine to Five 6, jednak w pewnym momencie doszli do wniosku, że na krajowym podwórku nie znajdą idealnych kandydatów. – Od dłuższego czasu czuliśmy, że testowanie polskich zawodników nie idzie po naszej myśli. Zastanowiliśmy się i postanowiliśmy sięgnąć po zawodników z Europy – tłumaczy oskarish, zapytany przez nasz serwis o powody rezygnacji z polskojęzycznej piątki.

Eksploracja europejskiego rynku zakończyła się sukcesem, bo nasi rodacy odkryli dwóch kompanów, co do których są w pełni przekonani. Do swojego projektu zaprosili dwóch Holendrów, Diona „FASHR” Derksena i Thijsa „rilaxa” Izaksa, z którymi wczoraj wygrali ESEA Autumn Cash Cup 4. Dla obu graczy z Beneluksu nie będzie to pierwsze międzynarodowe doświadczenie, choć z drugiej strony nie można powiedzieć, że są pod tym względem weteranami. 24-letni FASHR pod koniec 2017 roku zaliczył trzymiesięczny epizod w Endpoint, natomiast dwa lata młodszy rilax pomiędzy majem a lipcem obecnego roku był częścią Teamu Excellency. Warto wspomnieć, że Derksen i Izaks przez ponad rok wspólnie bronili barw lokalnego Defusekids.

FASHR i rilax byli właściwie naszymi pierwszymi strzałami i okazali się trafnymi wyborami. Bardzo dobrze się zgrywamy charakterami, rolami, jak i zaangażowaniem, które chcemy włożyć w grę. Postanowiliśmy spróbować gry ze sobą przez najbliższe miesiące, a przy okazji szukać organizacji – mówi nam oskarish. Nowa piątka, do momentu znalezienia pracodawcy, będzie występowała pod nazwą Valhalla. Podmioty zainteresowane wsparciem zespołu mogą skontaktować się z nim pod adresem [email protected]

Skład Valhalla wygląda następująco: 

  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Dion „FASHR” Derksen
  • Thijs „rilax” Izaks
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 30 listopada 2020

1 1. Illuminar Gaming 7067 pkt reatz – mouz – Snax – Vegi – phr – imd (t) 1 2. Wisła All in! Games Kraków 6216 pkt...