Jeszcze w czerwcu Filip "tudsoN" Tudev zapewniał, że nie podda się, dopóki nie awansuje do FACEIT Pro League. Kto wie, być może parafraza wyznania Danylo "Zeusa" Teslenki, który kilka lat temu w podobnych słowach wypowiadał się na temat swojego zwycięstwa na Majorze? Co jednak ważne, tak jak Ukrainiec w końcu dopiął swego i wygrał najważniejszy turniej na scenie CS:GO, tak swój cel wczoraj osiągnął także Polak, przypieczętowując swoją promocję do FPL-a.

A przecież początkowo nic tego nie zwiastowało, bo pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia 20-latek w pewnym momencie tracił do okupującego drugie miejsce w Challengerze Bastiana "aykena" Schendzielorza ponad 70 punktów! Mimo to pod koniec listopadowej odsłony rozgrywek młody zawodnik wziął się mocno w garść i zaczął sukcesywnie skracać swój dystans do Niemca, a na trzy godziny przed zamknięciem zmagań w końcu go wyprzedził, notując m.in. serię sześciu kolejnych zwycięstw. Dzięki temu Tudev finiszował na drugiej lokacie z 1910 punktami na koncie – to o 24 więcej niż wspomniany ayken i 45 mniej niż zwycięzca Challengera, Volodymyr "Woro2k" Veletniuk.

Tym samym tudsoN dołączył do sporego grona polskich graczy, którzy rywalizować będą w grudniowym FACEIT Pro League. Poza nim w akcji zobaczymy m.in. Piotra "morelza" Taterkę oraz Karola "rallena" Rodowicza, który w październiku mógł świętować mistrzostwo FPL-a.