fot. Riot Games

Pożegnań ciąg dalszy. Crown również kończy karierę profesjonalnego gracza

Do grona zawodników ze ścisłej czołówki League of Legends, którzy w ciągu ostatnich tygodni lub miesięcy ogłosili koniec kariery profesjonalnego gracza, dołączył kolejny. Tym razem jest nim Lee „Crown” Min-ho, czyli mistrz świata sezonu 2017. Koreański midlaner o swojej decyzji poinformował na Instagramie.

Mimo że swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie LoL-a stawiał w Brazylii, to dopiero po powrocie w rodzinne strony i dołączeniu do Samsung GALAXY pokazał się szerszej publiczności. Już w drugim roku gry pod banderą SSG nie tylko wywalczył miejsce na mistrzostwach świata, ale dotarł na nich do samego finału, po drodze pokonując m.in. H2k-Gaming Marcina „Jankosa” Jankowskiego i Oskara „Vandera” Bogdana. I choć w tym sezonie musiał uznać wyższość SK telecom T1, to rok później razem ze swoimi kompanami szybko rozprawił się z zespołem Lee „Fakera” Sang-hyeoka, wygrywając 3:0 i dołączając tym samym do panteonu League of Legends.

Po przejęciu składu SSG przez KSV Esports (później Gen.G) podobnego sukcesu nie udało się już odnieść. Worlds 2018 zakończyły się szybką eliminacją ekipy Crowna już w fazie grupowej. Był to ostatni występ Lee Min-ho na MŚ – po przenosinach do OpTic Gaming i blisko półtorarocznej przygodzie na północnoamerykańskiej scenie największym osiągnięciem 25-latka był tylko ćwierćfinał play-offów LCS. Ostatnie miesiące spędził w drugiej lidze koreańskiej jako reprezentant OZ Gaming.

To drugi po Kangu „Ambitionie” Chan-yongu członek mistrzowskiego składu Ssmsung GALAXY, który zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę gracza. W składzie Gen.G pozostał już tylko jeden zawodnik piątki z sezonu 2017, a jest nim Park „Ruler” Jae-hyuk. Jo „CoreJJ” Yong-in wrócił do Ameryki Północnej i wciąż będzie reprezentował barwy Teamu Liquid, natomiast niewiadomą jest Lee „CuVee” Seong-jin i jego kolejna drużyna. Po rozstaniu z Hanwha Life Esports 24-latek pozostaje bez kontraktu, a żadne doniesienia nie łączą go z inną formacją. Możliwe jest więc, że Crown wcale nie będzie ostatnim zawodnikiem SSG, który w trwającej przerwie międzysezonowej odwiesi klawiaturę i myszkę na kołek.

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – listopad 2020

Los bywa przewrotny. Jeszcze pod koniec października Illuminar Gaming zajmowało dopiero szóste miejsce w Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport....