fot. Riot Games/David Lee

Kolejny mistrz świata w Evil Geniuses. Impact oficjalnie toplanerem zespołu na LCS 2021

Od rozstania Evil Geniuses z Bae „Bangiem” Jun-sikiem minęły już blisko trzy tygodnie. Koreański strzelec wrócił w rodzime strony, natomiast w jego miejsce EG promowało Matthewa „Deftly’ego” Chena ze swojej akademii. I choć 22-latek mistrzem świata – w przeciwieństwie do jego poprzednika – nie jest, to liczba triumfatorów Worlds w Evil Geniuses najprawdopodobniej pozostanie taka sama. Dziś Geniusze Zła zaprezentowali swojego nowego toplanera, a jest nim zwycięzca MŚ z roku 2013 – Jeong „Impact” Eon-young.

Dla byłego gracza m.in. Cloud9 i Teamu Liquid będzie to już szósty rok w League of Legends Championship Series i szansa na piąte mistrzostwo tych rozgrywek, aczkolwiek pierwsze zdobyte w barwach innej drużyny niż TL. Złoty okres Impacta to lata 2018-2019, kiedy to wygrał wszystkie cztery splity. Sukcesu nie udało się jednak przekuć na mistrzostwa świata – Jeong Eon-young lepsze wyniki na Worlds osiągał jeszcze jako zawodnik Cloud9, ale wciąż może pochwalić się pięcioma występami na MŚ z rzędu.

Pytanie tylko, czy z Evil Geniuses uda się przedłużyć tę serię do sześciu, bo sama organizacja na Worlds jeszcze się nie pojawiła ani razu, wliczając w to jej pierwszy rozdział na scenie League of Legends. W teorii można już pokusić się o ocenę szans tej drużyny, gdyż jej skład jest niemal pewny. No właśnie, „niemal” – choć oficjalnie przedstawiono już graczy z trzech pozycji, to teoretycznymi niewiadomymi pozostają dżungler oraz midlaner formacji. Jeśli jednak wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to gracze z tych ról nie ulegną zmianie i w dalszym ciągu będziemy oglądać Dennisa „Svenskerena” Johnsena oraz Daniele „Jiizuke” di Mauro, których kontrakty z EG są ważne jeszcze przez rok.

Tak najprawdopodobniej będzie wyglądał skład Evil Geniuses na LCS 2021:

Jeong „Impact” Eon-young
Dennis „Svenskeren” Johnsen
Daniele „Jiizuke” di Mauro
Matthew „Deftly” Chen
Lee „IgNar” Dong-geun
Peter Dun

Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziesiąta Drużyna Tygodnia już z nami. W składzie m.in. Antoine Griezmann

Poprzednia, dziewiąta Drużyna Tygodnia w FIFIE 21 była bardzo interesująca. W paczkach znaleźli się tak znakomici zawodnicy jak m.in. Cristiano Ronald...