STS
fot. fb.com/agoesports

paTiTek już w półfinale First Strike’a, teraz kolej na zeeka

Europejska dywizja VALORANT First Strike oficjalnie ruszyła! Za nami dwa mecze, ale to wystarczyło, byśmy już byli świadkami pierwszej sensacji. Z gry odpadł bowiem uważany z jednego z potencjalnych kandydatów do tytułu Team Liquid.

Adil „ScreaM” Benrlitom i jego koledzy po zaciętym, trzymapowym boju musieli bowiem uznać wyższość sformowanego przez kilkoma tygodniami Teamu Heretics. Losy awansu ważył się jednak do ostatnich chwil, a na decydującej mapie, Bind, doszło nawet do dogrywki. Niemniej ta zdecydowanie nie potoczyła się po myśli graczy Liquid, którzy finalnie polegli 13:15 i z uwagi na zastosowanie przez organizatorów drabinki pojedynczej eliminacji zakończyli swój udział w turnieju.

Nie zawiodło natomiast G2 Esports, które jest już w półfinale. Zespół Patryka „paTiTka” Fabrowskiego zgodnie z oczekiwaniami zamknął potyczkę z Orgless wynikiem 2:0, aczkolwiek wcześniej musiał się nieco napocić. Wszystko dlatego, że Vincent „Happy” Schopenhauer i spółka mimo niekorzystnych okoliczności uparcie dążyli do comebacku i wcale nie byli tak daleko od osiągnięcia go. Sam paTiTek opuszczał serwer z 27 fragami na koncie, które okupił 35 zgonami.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

3 grudnia

Ćwierćfinał

16:30 Team Liquid 1:2 Team Heretics Split 7:13
Ascent 13:10
Bind 13:15
19:00 G2 Esports 2:0 Orgless Split 13:11
Bind 13:10

Dziś o dołączenie do Fabrowskiego powalczy drugi z naszych rodaków, Aleksander „zeek” Zygmunt. Przed nolpenki, ekipą byłego reprezentanta x-komu AGO w Fortnite’a, jednak trudne zadanie, bo na jej drodze stanie FunPlux Phoenix. Uważa się, że jeżeli podczas First Strike ktoś ma zagrozić G2, to będzie to właśnie skład dowodzony przez Kirilla „ANGE1A” Karasiowa, który zresztą jako pierwszy w historii VALORANTA zdołał ograć zespół paTiTka i zapewne chętnie zrobi to znowu, ale najpierw czeka go mecz z zeekiem i jego kolegami. Wcześniej natomiast, jakoby na rozgrzewkę, czeka nas starcie dwóch outsiderów imprezy, czyli SUMN FC oraz Purple Cobras.

Lista piątkowych spotkań prezentuje się następująco:

4 grudnia

Ćwierćfinał

16:30 SUMN FC vs Purple Cobras BO3
19:00 FunPlus Phoenix vs nolpenki BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT First Strike zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ocelote: Mogłem zarobić na transferze Perkza dwa razy więcej niż zarobiłem

Czy G2 Esports to obecnie największa esportowa organizacja na świecie? Jeśli tak, to bez dwóch zdań spora w tym zasługa ojca marki, Carlosa "ocelote'a...