czekolad
fot. ESL

Kolejny Polak w LEC! Czekolad midlanerem EXCEL

Najpierw Adrian „Trymbi” Trybus, następnie Nikolay „Zanzarah” Akatov, teraz Paweł „Czekolad” Szczepanik. AGO ROGUE zwyciężyło letnią edycję European Masters 2020 i obecnie widać tego efekty, wszak większość składu została rozebrana przez zespoły występujące w League of Legends European Championship. Do grona Polaków w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie dołącza dzisiaj Czekolad, który został zakontraktowany przez brytyjskie EXCEL.

Poza wspomnianym pucharem EUM Czekoladowi w barwach AGO ROGUE udało się zdobyć wiosenne mistrzostwo Ultraligi. Latem zespół musiał się jednak obejść smakiem wygranej na rzecz drugiego najsilniejszego polskiego kolektywu tego roku, czyli K1ck Neosurf. Obie ekipy miały jeszcze jedną szansę zmierzyć się w finałowym pojedynku rozgrywek, a miało to miejsce w ostatnim meczu Trinity Force Pucharu Polski 2020. Tam Czekolad i spółka ponownie zatriumfowali nad K1ck wynikiem 3:0.

Dla samego midlanera nie będzie to pierwsza przygoda za granicą, jako że miał on już okazję pogrywać w niepolskich formacjach. Mowa tutaj między innymi o Splyce Vipers czy MAD Lions, które reprezentował przez drugą połowę 2019 roku. Grając wówczas w hiszpańskiej lidze, doszedł on jedynie do półfinałów.

Samo EXCEL nie może pochwalić się zakończonym sezonem tak bardzo jak była polska formacja Szczepanika. Zarówno Spring jak i Summer Split zakończyła ona na tej samej, siódmej pozycji, czyli o jedną lokatę poniżej play-offów. Taka forma najwyraźniej nie do końca satysfakcjonowała włodarzy organizacji, którzy zdecydowali się na zmiany. Tych jednak za dużo nie będzie, ponieważ w składzie drużyny poza Czekoladem nowością jest Daniel „Dan” Hockley. Pozostały tercet pozostaje bez zmian. Nie zmienia się również główny trener EXCEL, gdyż brytyjskiej organizacji nadal przewodził będzie Joey „YoungBuck” Steltenpool.

Tak prezentuje się skład EXCEL na przyszły sezon w League of Legends: 

Felix „Kryze” Hellström
Daniel „Dan” Hockley
Paweł „Czekolad” Szczepanik
Patrik „Patrik” Jírů
Tore „Tore” Hoel Eilertsen

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wygrał w Polsce, teraz powalczy za granicą – delord trenerem akademii Fnatic!

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Ultraligi, finał oraz półfinał European Masters – takimi osiągnięciami może pochwalić się Paweł "delord" Szabla, dla któ...