STS
bucu, AVEZ Esport, Ultraliga
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Trzech Polaków w składzie Romulea eSports na kwalifikacje do PG Nationals

Jeśli po Worlds 2020 i Trinity Force Pucharze Polski tęsknicie za emocjami związanymi z League of Legends, być może lukę wypełnią Wam kwalifikacje do najwyższego szczebla rozgrywek we Włoszech, czyli PG Nationals. Normalnie może nie byłoby to aż tak emocjonujące, gdyby nie fakt, że w jednej z drużyn zobaczymy aż trzech naszych rodaków. Drużyną tą jest Romulea eSports, czyli esportowa dywizja rzymskiego klubu sportowego SS Romulea, działająca we współpracy z włoskim oddziałem MCES.

W składzie tego zespołu zagra między innymi Marcin „bucu” Świech, którego powinni kojarzyć wszyscy fani Ultraligi, nawet ci nieśledzący zmagań na bieżąco. bucu bowiem jak dotąd wziął udział we wszystkich odsłonach rozgrywek od Polsat Games, ale za każdym razem swoją przygodę kończył w ćwierćfinale. Polski midlaner złączy siły z Szymonem „Kanną” Kawęckim i Bartoszem „Saterem” Szablińskim –  poczynania pierwszego z wymienionych graczy mogliśmy oglądać w ramach dwóch ostatnich sezonów Ultraligi, kiedy to występował w barwach PRIDE. Sater natomiast jak dotąd jedynie walczył w barażach o wejście do najważniejszej ligi w naszym kraju, aczkolwiek raz walkę tę zdołał nawet wygrać. Koniec końców jego miejsce w Avii Deceptor (której slota w UL przejęło piratesports) zajął jednak Krzysztof „Kackos” Kubziakowski i po dziś dzień Sater nie rozegrał ani jednego meczu w ramach fazy zasadniczej (ani play-offów) Ultraligi.

Tak prezentuje się skład Romulea eSports na kwalifikacje do PG Nationals:

  • Bartosz „Sater” Szabliński
  • Szymon „Kanna” Kawęcki
  • Marcin „bucu” Świech
  • Giacomo „Counter” Manconi
  • Valentino „FoX” Volpato
  • Denis „Negativve” Golovin

Otwarte eliminacje rozpoczną się już dziś i potrwają do 11 grudnia. Dwie najlepsze drużyny zapewnią sobie miejsce w kolejnym etapie, czyli barażach o awans albo utrzymanie, w których zobaczymy również dwa najsłabsze zespoły minionej rundy PG Nationals. Baraże te odbędą się w dniach 16-18 grudnia i wtedy też poznamy ostateczną ósemkę, która w przyszłym roku stanie do walki o mistrzostwo Włoch.

Dzisiejszą walkę Romulea eSports w otwartych kwalifikacjach będziecie mogli obejrzeć na kanale bucu na Twitchu. Transmisja rozpocznie się o 19:00, jak poinformował sam midlaner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
DAMWON Gaming, Worlds 2020

Inhibitor w trzynastej minucie, Baron w szesnastej i inne rekordy (oraz przegląd zmian) na Worlds

Worlds za nami, transferowy pożar powoli się dopala, a my wpadamy w okres prawdziwego czekania na start kolejnego sezonu. Brak emocji związanych czy t...