fot. AGO ROGUE

Sharkz wyjeżdża za ocean. Były trener AGO ROGUE w sztabie szkoleniowym FlyQuest

Niedawny triumf w European Masters zakończył w historii AGO ROGUE pewien cykl. Było jasne, że niedługo do polskiej ekipy zaczną zgłaszać się kolejni chętni z większych lig i tak się faktycznie stało, bo już trzech byłych członków formacji znalazło dla siebie miejsce w League of Legends European Championship. Inny kierunek obrał natomiast dotychczasowy trener składu, Alexey „Sharkz” Taranda.

Białorusin, który w przeszłości pracował już w G2 Esports oraz Vodafone Giants, został bowiem włączony do sztabu szkoleniowego FlyQuest. Z występującą na co dzień w League of Legends Championship Series drużyną związał się dwuletnią umową i będzie w niej pełnić rolę asystenta Lamine-Lounisa „Kananiego” Khouaniego, Algierczyka, który ostatni rok spędził w SK Gaming, najpierw jako drugi trener, a potem jako trener strategiczny. – Do wszystkich moich polskich fanów oraz obserwujących – rok spędzony w AGO ROGUE był moim najlepszym rokiem. Będę pamiętać wasze wsparcie oraz Polska Gurom przez resztę mojego życia. Jesteście najbardziej zaangażowaną społecznością. To szalone, jak bardzo nasze kraje są do siebie podobne kulturowo. Dziękuję wam bardzo za to, że mnie wspieraliście – tymi słowami Taranda pożegnał się za pośrednictwem mediów społecznościowych z kibicami z Polski.


Aktualne informacje o transferach na scenie League of Legends znajdziesz w naszej relacji:


Przypomnijmy, że za FlyQuest niezwykle emocjonujący okres. Formacja, która w najwyższej klasie rozgrywkowej w Ameryce Północnej rywalizuje od czterech lat, dopiero w tym roku zadomowiła się w regionalnej czołówce, kończąc zarówno wiosenny, jak i letni split z tytułem wicemistrzowskim. Dzięki temu zespół po raz pierwszy w swojej historii wyjechał na Worldsy, finiszując podczas nich na miejscach 9-12. A potem zaczęła się kadrowa rewolucja, w wyniku której FlyQuest opuścili wszyscy dotychczasowi gracze oraz trener, Lim „David” „DLim” Joo-sung. A to oznacza, że przed organizacją oraz zatrudnionymi dziś Kananim i Sharkzem naprawdę trudne zadanie, czyli przynajmniej powtórzenie wyników osiągniętych w sezonie 2020.

W tej sytuacji skład FlyQuest prezentuje się następująco:

Eric „Licorice” Ritchie
Brandon Joel „Josedeodo” Villegas
Cristian „Palafox” Palafox
Johnson „Johnsun” Nguyen
David „Diamond” Bérubé
Lamine-Lounis „Kanani” Khouani
Alexey „Sharkz” Taranda
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostał się jeno paTiTek. G2 już dziś może awansować do finału VALORANT First Strike

Niespodzianki niestety nie było – w grze o mistrzowski tytuł europejskiego VALORANT First Strike pozostał już tylko Patryk "paTiTek" Fabrowski. Z kole...