IEM Katowice
fot. ESL/Adela Sznajder

HLTV: Kolejny Major CS:GO dopiero na przełomie października i listopada 2021

Gdyby wszystko odbyło się tak, jak zakładaliśmy, za nami byłyby już dwa tegoroczne Majory i wszyscy czekalibyśmy na pierwszego Majora w roku 2021. Niestety, z powodu pandemii zdecydowanie nic nie odbyło się tak, jak zakładano – tyczy się to także imprez esportowych, które z konieczności przeniesione zostały do internetu.

Niestety, wygląda na to, że na mistrzostwa świata w Counter-Strike’u przyjdzie nam jeszcze poczekać, a przynajmniej tak twierdzą dziennikarze HLTV, którzy dotarli do maila rozesłanego przez Valve do organizatorów turniejów. – Ponownie musimy zmienić nasze wcześniejsze plany, mamy już jednak zarówno partnera, jak i miejsce w Europie, w którym Major odbędzie się pod koniec 2021 roku. Zakładając, że będzie to możliwe, zawody odbędą się między 25 października a 7 listopada, zaś potencjalne play-iny grane będą 23 i 24 października – napisano w owym mailu. A to by oznaczało, że kolejny Major odbędzie się ponad dwa lata po poprzednim, którym był rozgrywany 28 sierpnia-8 września 2019 StarLadder Berlin Major.

Pierwotnie pierwsze w przyszłym roku mistrzostwa miały odbyć się w maju, ale nie wydaje się, by było to możliwe. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że to Europa ma być miejscem kolejnego eventu, co nie jest dobrą informacją dla fanów z Brazylii, którzy wiosną tego roku mieli być świadkami ESL One Rio 2020. Zawody te zostały potem przełożone na późną jesień, a ostatecznie z powodu braku poprawy sytuacji epidemiologicznej na świecie odwołane. Trudno się jednak dziwić, że także w przyszłym roku Kraj Kawy nie doczeka się mistrzowskiego turnieju, bo obecnie jest on jednym z najbardziej dotkniętych przez COVID-19 regionów – z powodu koronawirusa zmarło tam już blisko 176 tysięcy osób, co jest drugim wynikiem na świecie.

Na ten moment nie wiadomo natomiast, co z serią Regional Major Rankings, która z konieczności zastąpił zwyczajowy cykl eliminacyjny od Majora. Ostatnie zawody RMR miały miejsce jeszcze w październiku, a kolejne daty nie zostały jeszcze ogłoszone. Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu Valve zapewniało, że z organizacją kolejnej mistrzowskiej imprezy wstrzyma się przynajmniej do czasu, aż stanie się możliwe rozgrywanie turniejów RMR na lanie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sharkz wyjeżdża za ocean. Były trener AGO ROGUE w sztabie szkoleniowym FlyQuest

Niedawny triumf w European Masters zakończył w historii AGO ROGUE pewien cykl. Było jasne, że niedługo do polskiej ekipy zaczną zgłaszać się kolejni c...