Zmieniały się organizacje, zmieniały się składy, a Fernando „fer” Alvarenga i Gabriel „FalleN” Toledo byli nierozłączni. Wieloletnia więź między graczami może być kultywowana, bo według wspólnych ustaleń naszej redakcji i portalu Baserush, FalleN dołączy do swojego byłego kolegi z MIBR w BOOM Esports.

Alvarenga i Toledo są dla siebie jak bracia. Strzelcy rywalizowali ramię w ramię przez sześć lat, aż do wrześniowego zarządzenia włodarzy MIBR o odsunięciu od składu fera oraz Epitácio "TACO" de Melo. Nieprzedyskutowane zmiany zostały bardzo negatywnie odebrane przez FalleNa - krótko po ich ogłoszeniu snajper sam poprosił o przesunięcie na ławkę, z której nie podniósł się aż do teraz. Na jednej z transmisji na żywo 29-latek przez pomyłkę ujawnił dwa potencjalne projekty, w które może zaangażować się na stare lata. I przynajmniej jeden z nich nie był zwykłą podpuchą. 

Nasza redakcja i Baserush wspólnymi siłami dowiedziały się, że brazylijska opcja przypadkowo pokazana na streamie FalleNa w istocie doczeka się realizacji, na ten moment w strukturach BOOM Esports. Przenosiny fera do indonezyjskiej organizacji nie stały się jeszcze faktem, natomiast powinny zostać oficjalnie potwierdzone w najbliższych dniach. Jak się okazuje, formacja nie poprzestanie tylko na wybraniu następcy odchodzącego João "felpsa" Vasconcellosa. Źródła bliskie ekipie przekazały, że podjęła ona decyzję o wymianie Gustavo "yela" Knittela na FalleNa. Angaż Toledo w miejsce Knittela nie będzie wymagał wielkich zmian w sposobie gry BOOM, bo obaj zawodnicy łączą na co dzień obowiązki snajpera i prowadzącego. 

Na razie drużyna złożona z Ricardo "boltza" Prassa, Marcelo "chelo" Cespedesa, Bruno "shz" Martinelliego, FalleNa i fera będzie wspierana przez BOOM. Niemniej przywiązywanie się do nazwy azjatyckiego klubu w kontekście tej piątki nie jest wskazane, bowiem eksploruje ona możliwości na rynku. Sytuację ułatwia fakt, że kontrakty boltza, chelo i shz przestają obowiązywać z końcem stycznia i jeśli nie dojdzie do ich prolongaty, to będą do wzięcia bez wpłacania odstępnego. 

Skład BOOM Esports będzie prezentował się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Ricardo „boltz” Prass
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Gabriel "FalleN" Toledo

BOOM Esports will replace its sniper and in-game leader Gustavo "yel" Knittel with Gabriel "FalleN" Toledo, sources told Cybersport and Baserush. Two time Major champion will then reunite with Fernando “fer” Alvarenga, who is also on the verge of joining Indonesian organization. Players are not ruling out a move to another club, but they can also stay tied to BOOM. 

BOOM Esports will have the following roster: 

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Ricardo „boltz” Prass
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Gabriel "FalleN" Toledo