STS
fot. Maciej Kołek

Astralis wiceliderem rankingu HLTV, Illuminar krok bliżej top 30

Dziś serwis HLTV opublikował pierwsze grudniowe notowanie swojego prestiżowego rankingu. A jako że za nami i Flashpoint, i DreamHack Masters Winter, to w zestawieniu sporo się działo, aczkolwiek jego liderem pozostał okupujący pierwszą lokatę już od jakiegoś czasu Team Vitality. Do roszad doszło natomiast za plecami podopiecznych francuskiej organizacji, bo na fotel wicelidera wskoczyli zwycięzcy […]

Dziś serwis HLTV opublikował pierwsze grudniowe notowanie swojego prestiżowego rankingu. A jako że za nami i Flashpoint, i DreamHack Masters Winter, to w zestawieniu sporo się działo, aczkolwiek jego liderem pozostał okupujący pierwszą lokatę już od jakiegoś czasu Team Vitality.

Do roszad doszło natomiast za plecami podopiecznych francuskiej organizacji, bo na fotel wicelidera wskoczyli zwycięzcy wspomnianego DH Masters, Astralis, którzy przegonili zarówno Heroic, jak i Natus Vincere – dla tej drugiej formacji oznacza to wypadnięcie poza podium. Spory wzlot zaliczyło natomiast mousesports, ale to nie dziwi, gdyż to właśnie międzynarodowy skład musiał uznać wyższość wspomnianych wcześniej duńskich wiceliderów podczas zakończonego w niedzielę DreamHacka. W tym wszystkim nie można też pominąć Virtus.pro, czyli nowego mistrza Flashpointa. Zawodnicy z Europy Wschodniej awansowali o pięć pozycji i obecnie okupują 11. lokatę – dla VP jest to najwyższe miejsce od stycznia 2018, gdy polski skład znajdował się na 10. pozycji.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Mały krok na drodze do upragnionego top 30 postawiło Illuminar Gaming. Janusz „Snax” Pogorzelski i jego koledzy wczoraj przegrali co prawda w finale Polskiej Ligi Esportowej, ale mimo to i tak minimalnie poprawili swoją sytuację w porównaniu z poprzednim tygodniem. Potężny awans zanotowało natomiast HONORIS – zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego niespodziewanie znalazł się w najlepszej czwórce PLE, co było zdecydowanie największym sukcesem w jego kilkumiesięcznej historii. Pozwoliło to ekipie dwóch weteranów wspiąć się aż o 48 pozycji i wskoczyć do połowy drugiej setki rankingu.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Team Vitality 987
2. Astralis 838 +2
3. Heroic 744 -1
4. Natus Vincere 689 -1
5. BIG 590
6. OG 570
7. FURIA Esports 562
8. mousesports 442 +5
9. G2 Esports 424 -1
10. Complexity Gaming 419 -1
      –––
35. Illuminar Gaming 61 +1
52. Wisła All in! 35 -10
56. x-kom AGO 32 -8
57. Actina PACT 31 -5
65. Izako Boars 23 +1
86. AVEZ Esport 15 -8
103. Valhalla 13 -3
159. HONORIS 5 +48
166. Pompa Team 4 +17

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 14 grudnia.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Chaos nie wystąpi na IEM Global Challenge. Na drodze stanęły kwestie zdrowotne

Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 miało być dla podopiecznych Chaos Esports Clubu okazją do pożegnania z dotychczasowym pracodawcą. Niemniej...