STS
fot. ESL/Adam Łakomy

c0ntact u progu rewolucji. Organizacja wystawiła skład CS:GO na listę transferową

c0ntact Gaming na scenie Counter-Strike’a pojawiło się na początku 2020 roku. Dodajmy, że pojawiło się dość cicho, bo oficjalne ogłoszenie pozyskania składu należącego wcześniej do CR4ZY nie pojawiło się do dziś. Wydawało się jednak, że trafiło na ludzi dysponujących konkretną wizją – wszak swoje esportowe imperium budowali oni w ligach franczyzowych Overwatcha oraz Call of Duty.

Oczekiwania były oczywiście znaczące, bo nowi podopieczni c0ntact rok 2019 zwieńczyli trzykrotnym dotarciem na podium imprez z cyklu DreamHack Open, zaś rdzeń ekipy wcześniej zanotował także dobry występ podczas StarLadder Major Berlin 2019. Owe oczekiwania nijak nie przełożyły się jednak na rzeczywistość, bo zespół przez kolejny rok zmagał się z ciągłymi problemami natury kadrowej, w których efekcie przewinęło się przez niego aż dziesięciu graczy, w tym także pełniący rolę zmiennika Karol „rallen” Rodowicz. Ten brak stabilizacji nie pomógł oczywiście w osiąganiu zadowalających wyników, toteż nic dziwnego, że kolejne spotkania międzynarodowej ekipy kończyły się regularnymi rozczarowaniami.

Po raz pierwszy c0ntact miejsce premiowane jakąkolwiek zdobyczą finansową zajęło zaledwie tydzień temu, finiszując na lokatach 13-16. podczas DreamHack Masters Winter 2020. Na turnieju tym drużyna wystąpiła w odmienionym składzie, który jednak okazał się niewystarczający. Niewystarczający nie tylko na DH, ale także, by chociaż wyjść z grupy w drugim sezonie Flashpointa. W tej sytuacji trudno więc dziwić się, że organizacja zdecydowała się przenieść wszystkich zawodników na ławkę rezerwowych. Jak twierdzi serwis HLTV, mało prawdopodobne, by w tej sytuacji gracze pozostali razem i raczej każdy z nich poszuka dla siebie nowego domu na własną rękę. Samo c0ntact także zamierza rozważyć wszystkie swoje możliwości na rok 2021.

Ostatni skład c0ntact Gaming prezentował się następująco:

  • Rokas „⁠EspiranTo⁠” Milasauskas
  • Otto „⁠ottoNd⁠” Sihvo
  • Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
  • Rigon „⁠rigoN⁠” Gashi
  • Neil „⁠NeiL_M⁠” Murphy – trener
  •  Georgi „⁠SHiPZ⁠” Grigorov – rezerwowy
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jesteście fanami LoL-owego lore'a? Riot wydał powieść o świecie swojej gry

Jeżeli jesteście zagorzałymi fanami League of Legends, to macie okazję poznać świat swojej ulubionej gry jeszcze lepiej. Riot Games bowiem dzisiaj wyp...