STS
fot. Team Vitality

Szygenda nowym toplanerem Vitality, polskie roszady w akademii

Spora część zespołów uczestniczących w League of Legends European Championship zmuszona jest do gruntownej przebudowy swoich składów przed wiosennym splitem najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Rewolucji udało się uniknąć jednak w obozie Teamu Vitality, który zachował trzon zespołu walczącego na serwerach w 2020 roku. Jedynym ruchem w tym okienku transferowym popularnych Pszczół jest sięgnięcie po […]

Spora część zespołów uczestniczących w League of Legends European Championship zmuszona jest do gruntownej przebudowy swoich składów przed wiosennym splitem najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Rewolucji udało się uniknąć jednak w obozie Teamu Vitality, który zachował trzon zespołu walczącego na serwerach w 2020 roku. Jedynym ruchem w tym okienku transferowym popularnych Pszczół jest sięgnięcie po Mathiasa „Szygendę” Jensena.

Duński toplaner minione miesiące spędził pod banderą AGO ROGUE, z którym sięgnął chociażby po złoty medal na European Masters. Sukces ten niewątpliwie wywindował znacząco wartość gracza ze Skandynawii i nic więc dziwnego, że od dobrych kilku tygodni 19-latek łączony był z ekipą z LEC. Dziś nieoficjalne doniesienia potwierdziła już sama organizacja, prezentując nowego gracza górnej alejki. Zadanie Szygendy nie będzie jednak wcale łatwe, bo raz, że będzie to jego pierwsza styczność ze zmaganiami najwyższej rangi w Europie, a dwa, że młody zawodnik musi wejść w buty swoistej legendy Vitality – Lucasa „Cabocharda” Simon-Mesleta. Doświadczony Francuz spędził bowiem pod skrzydłami tej organizacji wszakże pięć lat.

Niemniej na transferze gracza, którego mogliśmy oglądać na polskiej scenie LoL-a, nasze narodowe akcenty się nie kończą. By ich doświadczyć, musimy zajrzeć do akademii zespołu, w której w przyszłorocznych rozgrywkach będziemy oglądać Miłosza „Ravena” Domagalskiego. Ten w ostatnim czasie próbował swoich sił w LVP SuperLiga Orange, teraz natomiast przyjdzie mu walczyć o sukcesy w lidze francuskiej. Jednocześnie z Vitality.Bee pożegnał się inny gracz znad Wisły – mowa tu o Damianie „Luckerze” Konefale, który w 2020 roku nie zdołał wraz ze swoimi dotychczasowymi kompanami zakwalifikować się na EUM.

Skład Teamu Vitality na sezon 2021 w LEC prezentuje się następująco:

Mathias „Szygenda” Jensen
Duncan „Skeanz” Marquet
Aljoša „Milica” Kovandžić
Markos „Comp” Stamkopoulo
Labros „Labrov” Papoutsakis
Hadrien „Duke” Forestier

Skład akademii Vitality wygląda z kolei tak:

Miłosz „Raven” Domagalski
Jonas „Memento” Elmarghichi
Dimitri „Diplex” Ponomarev
Ludvig Erik Hugo „SMILEY” Granquist
Morgan „HustlinbeasT” Granberg


Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CSPPA znów w ogniu krytyki. "Chodzi o tworzenie podziałów i konfliktów – oni kontra my"

Counter-Strike Professional Players' Association (CSPPA), czyli związek zawodowy profesjonalnych graczy CS:GO od początku swojego istnienia wzbudza sp...