fot. ESL/Stephanie Lindgren

Na scenie Quake’a bez zmian – rapha mistrzem

Na świecie są trzy pewne rzeczy – śmierć, podatki oraz Shane „rapha” Hendrixson wygrywający kolejny turniej Quake Champions. Reprezentant Teamu Liquid minionej nocy dołożył kolejny triumf do swojej bogatej gabloty z trofeami, zdobywając mistrzostwo pierwszego etapu Quake Pro League Season 2.

31-latek, co oczywiste, od samego początku zaliczany był do ścisłego grona faworytów. Nie dziwił więc fakt, że przez pierwszą fazę zmagań przeszedł niczym burza, ogrywając bez straty mapy powracającego  do QPL Garetha „GaRpY’ego” Marshalla oraz Alexeia „cYpheRa” Yanushevskyego, a także rozprawiając się wynikiem 3:1 z Adriánem „RAISYM” Birgánym. Z kolei w decydującym etapie zawodów raczej bezproblemowo ograł Marcela „k1llsena” Paula, zostając tym samym pierwszym finalistą. Ostatecznie w decydującym meczu Hendrixson ponownie zmierzył się z RAISYM, ale tym razem nie poszło mu już tak łatwo. Węgier, który w pewnym momencie przegrywał już 1:3, znalazł w sobie bowiem dostatecznie dużo sił, by wyrównać stan spotkania i doprowadzić do siódmej potyczki, ta jednak spokojnym wynikiem 15:5 padła łupem raphy.

CZYTAJ TEŻ:
Av3k poza top 10 finałów Quake Pro League Stage 1

Podczas turnieju finałowego byliśmy także świadkami zwyczajowych spotkań barażowych, których stawką było miejsce w drugim etapie Pro Ligi. Niemniej powody do zadowolenia ma tylko wspomniany wcześniej  GaRpY – doświadczony Brytyjczyk pokonał Johana „toxjq” Quicka i tym samym po ponad rocznej przerwie powrócił do Quake Pro League. Tyle samo szczęścia nie mieli pozostali czołowi gracze Challengera – Paul „sib” Titkov po zaciętym meczu okazał się słabszy od Davida „ZenAku” Addatiego, Nikola „serious” Gojic musiał uznać wyższość Kirilla „cnz-a” Golubjova, zaś pochodzący z Chile sUPREMEGTI został rozgromiony przez Justina „Effortlessa” Yergeau.

Końcowa klasyfikacja finałów pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 prezentuje się następująco:

1. rapha 15 000 $
2. RAISY 10 000 $
3. k1llsen 8 000 $
4. cYpheR 7 000 $
5-6. BaSe, vengeurR 6 000 $
7-8. cha1n, DaHanG 5 000 $
9-12. cnz, dooi, dramiS, ZenAku 3 750 $
13-16. Av3k, Effortless, GaRpY, Spart1e 2 750 $
17-20. Cooller, maxter, nosfa, psygib 2 000 $
21-24. serious, sib, sUPREMEGTI, toxjq 1 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wyższy wymiar gamingu według HP – poznaj nową platformę OMEN Gaming Hub i studio OMEN Presents

OMEN Presents to inicjatywa HP zorientowana na współpracę z producentami gier, której celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań z myślą o grach na...