Kibice AVEZ Esport zdecydowanie nie mogą liczyć na spokój w ostatnich dniach 2020 roku. Popularne Ośmiornice dziś ogłosiły bowiem niespodziewanie zakończenie współpracy z aż trzema członkami dywizji CS:GO oraz ich dotychczasowym trenerem!

W efekcie poza drużyną znaleźli się Piotr "nawrot" Nawrocki, Kuba "Markoś" Markowski oraz Kacper "Riczi Maszynka" Benc, których umowy zostały rozwiązane za porozumieniem stron. Co ciekawe, o ile nawrot i Markoś przywdziewali barwy popularnych Ośmiornic od wielu miesięcy, tak Riczi Maszynka został pozyskany nieco ponad miesiąc temu i nie miał zbyt wielu okazji, by pokazać się w oficjalnych meczach. Poza tą trójką zespół opuszcza również Jędrzej "bogdan" Rokita, który odpowiadał za wyniki AVEZ od lutego tego roku i w tym czasie doprowadził ekipę m.in. do wicemistrzostwa Polski, a także awansował z nią do ESEA Mountain Dew League.

Przeżyliśmy i przepracowaliśmy dużo świetnych chwil z chłopakami w 2020 roku, za które jestem im wdzięczny i cieszę się, że mogliśmy się wspólnie rozwijać. Jak na grupę żółtodziobów zdziałaliśmy całkiem sporo na lokalnej jak i międzynarodowej scenie zaznaczając naszą obecność i konkurując z naprawdę dobrymi drużynami. Było to baaardzo cenne doświadczenie, które dało mi olbrzymie pokłady wiedzy o CS-ie, o tym jak funkcjonują gracze i o tym jak powinna funkcjonować drużyna – przyznał bogdan w opublikowanym przez siebie wpisie, który pojawił się kilka godzin po tym, jak AVEZ odpadło z Nine to Five 7 po porażce z K23.

W tej sytuacji skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Kamil „KEi” Pietkun
  • Kacper „Kylar” Walukiewicz