Rok 2020 był, jaki był i nie ma co się tutaj rozwodzić, bo każdy z nas przecież wie, jak wyglądało minione dwanaście miesięcy. Ale powoli wszystko zmierza ku końcowi – w tym także sezon CS:GO, którego zwieńczeniem będzie ruszające już dziś Intel Extreme Masters Global Challenge 2020.

Podczas turnieju w akcji zobaczymy m.in. liderów rankingu HLTV z Teamu Vitality, którzy dopiero co mogli świętować zdobycie jesiennego mistrzostwa BLAST Premier 2020. Podopieczni francuskiej organizacji na pewno chcieliby zakończyć ten rok z przytupem, by nie było wątpliwości co do tego, że to oni są obecnie najlepszym zespołem na świecie. Do tego jednak potrzebna jest także udana inauguracja, ale na tę szanse są spore. A przynajmniej na to wskazują przewidywania ekspertów STS-u – kurs na wygraną Vitality wynosi 1,25, podczas gdy zwycięstwo rywali Francuzów, BIG, wycenione zostało na 3,50. Wydaje się zresztą, że teoretycznie Mathieu "ZywOo" Herbaut i spółka powinni gładko sięgnąć po trzy punkty. Jeżeli uda im się to wynikiem 2:0, to my pomnożymy nasz wkład o 1,90, jeżeli jednak to formacja znad Renu zatriumfuje w takim samym w stosunku, mnożnik wzrośnie do 7,45.

Jeszcze bardziej jednostronnie zapowiada się drugi zaplanowany na wtorek mecz, w którym Astralis podejmie Complexity Gaming. Trudno się jednak dziwić, tym bardziej że reprezentanci amerykańskiej organizacji do starcia przystąpią z pełniącym rolę zmiennika Otto „ottoNemd” Sihvo, który zastępować będzie niedysponowanego Valentina „⁠poizona⁠” Vasileva. Kurs na to, że to właśnie triumfatorzy trzech ostatnich Majorów będą górą wynosi 1,15, gdyby jednak doszło do niespodzianki i to coL by zwyciężyło, to mnożnik wyniesie 4,60. Co odważniejsi mogą zaryzykować i obstawić wydarzenie mniej prawdopodobne. Jeżeli bowiem wytypujemy, że Astralis jakimś cudem nie urwie Complexity nawet mapy i polegnie 0:2, to pomnożymy nasz wkład o 8,60.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Wiele emocji powinien nam zafundować pojedynek wieńczący pierwszy dzień zawodów. Po jednej stronie barykady stanie Natus Vincere, po drugiej zaś pałająca rządzą rewanżu za porażkę na finałach BLAST Premier FURIA Esports. Wygraną Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva i spółki wyceniono na 1,40, z kolei kurs na sukces Brazylijczyków wynosi 2,70. Ciekawie powinno być też w meczu, który będzie jednocześnie zakończeniem pierwszej serii pojedynków. W środowe południe zmierzą się ze sobą Heroic oraz wciąż przebywający w Europie Team Liquid, który w normalnych okolicznościach uważany byłby za faworyta. Okoliczności bynajmniej jednak nie są normalne i w ostatnich miesiącach to Duńczycy wyglądali zdecydowanie lepiej. Toteż nic dziwnego, kurs na ich zwycięstwo na poziomie 1,52, gdy ewentualna wygrana gości zza oceanu wyceniona została na 2,35.

Co ciekawe, zdaniem ekspertów STS-u to wcale nie Team Vitality jest głównym kandydatem do wygrania ostatniego w 2020 roku IEM-a. Kurs na to, że piątka znad Sekwany za kilka dni będzie mieć powody do świętowania, wynosi 3,70, co nie jest najniższą stawką. Minimalnie większe szanse na zatriumfowanie na zawodach ma Astralis – w przypadku Duńczyków mnożnik wynosi 3,50. I to na dobrą sprawę tyle jeśli chodzi o głównych faworytów, chociaż przy pomyślnych wiatrach na szczycie finiszować może też NAVI. Gdyby s1mple i spółka byli górą, to my pomnożymy nasz wkład o 5,00. Na drugim biegunie znalazły się natomiast Liquid i grające ze zmiennikiem Complexity, które wydają się nie mieć argumentów, by w ogóle włączyć się do walki o główną nagrodę. Wskazuje na to fakt, że kurs na ich mistrzostwo wynosi aż 20,00.

Harmonogram fazy grupowej prezentuje się następująco:

15 grudnia
12:00 BIG vs Team Vitality BO3
15:30 Astralis vs Complexity Gaming BO3
19:00 Natus Vincere vs FURIA Esports BO3
16 grudnia
12:00 Team Liquid vs Heroic BO3
15:00 mecz przegranych grupy A BO3
19:00 mecz wygranych grupy A BO3
17 grudnia
16:00 mecz wygranych grupy B BO3
19:30 mecz przegranych grupy B BO3
18 grudnia
16:00 decydujący mecz grupy A BO3
19:30 decydujący mecz grupy B BO3

IEM Global Challenge odbędzie się między 15 a 20 grudnia, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 500 tysięcy dolarów. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany