fot. Materiały prasowe

PZPN ogłosił kwalifikacje do reprezentacji narodowej w eFutbolu

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił cykl turniejów kwalifikacyjnych, których głównym celem ma być wyłonienie najlepszych krajowych zawodników w eFutbolu. Najzdolniejsi zawodnicy dostaną szansę reprezentowania Polski zarówno w eliminacjach do mistrzostw świata FIFA eNation Cup jak i na mistrzostwach Europy UEFA eEURO 2021.

Drużyny narodowe wyłonione zostaną w dwóch kategoriach. Pierwsza reprezentacja zostanie utworzona w grze FIFA 21, druga zaś w produkcji od KONAMI, czyli eFootball PES 2021. Należy podkreślić, że jeśli chodzi o drugi  z wymienionych tytułów, to zawodnicy będą mogli mierzyć się tylko na konsoli PlayStation 4. Z kolei rywalizacja w FIFIE 21 jest skierowana zarówno do użytkowników sprzętu od Sony, jak i dla tych, którzy preferują Xbox One.

Finały kwalifikacji zaplanowano na luty i marzec 2021 roku. Oczywiście liczba miejsc w nich będzie ograniczona. Dlatego też gracze zainteresowani reprezentowaniem Polski na wirtualnych boiskach muszą najpierw pokazać się z dobrej strony na jednym z turniejów organizowanych przez PZPN eFootbal lub projekty partnerskie. Przykładem takich wydarzeń jest m.in. ePuchar Polski, ePuchar Kibica czy też rozgrywki Ekstraklasa Games.

Cykl kwalifikacyjny do reprezentacji jest w tym roku o wiele bardziej złożony, ale dzięki temu pozwolimy wszystkim fanom esportu i piłki nożnej spełnić swoje marzenia z dzieciństwa. Każdy, kto miał styczność z piłką nożną za młodu, marzył o tym, aby grać dla reprezentacji. Jestem przekonany, że znajdziemy wyjątkowych zawodników, którzy będą nas godnie reprezentować – powiedział Jarosław Radzio, koordynator projektu PZPN eFutbol.

Jeśli jesteście zainteresowani kwalifikacjami do reprezentacji Polski, to zachęcamy, abyście odwiedzili oficjalną stronę organizatorów. Pod tym adresem znajdziecie informacje na temat turniejów organizowanych w FIFE 21. Z kolei bardziej szczegółowy komentarz na temat kwalifikacji w eFootball PES 2021 dostępny jest w tym miejscu.

Terminarz kwalifikacji w grze FIFA 21:

Terminarz kwalifikacji w grze eFootball PES 2021:

 

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najgorsze transfery 2020 roku w LoL-u

Grudzień to piękny miesiąc, w którym jednak mało się dzieje w esporcie. Nic dziwnego, wszak niemalże wszystkie rozgrywki, a przynajmniej te najważniej...