Czołowi polscy gracze Magic: The Gathering Arena wyszli z inicjatywą własnego turnieju

Nie oszukujmy się – Magic: The Gathering Arena jest tytułem z odległego esportowego rzędu. Zainteresowanie karcianką nad Wisłą jest nieporównywalnie mniejsze do tego, jakim cieszą się choćby CS:GO, League of Legends czy VALORANT. Ale to nie oznacza, że rodzima społeczność MTG Arena siedzi z założonymi rękoma i czeka, aż ten stan rzeczy cudownie się odmieni.

Mobilizacja polskich graczy produkcji Wizards of the Coast zaowocowała organizacją turnieju dla najlepszych profesjonalistów w kraju. Wydarzenie odbędzie się 27 grudnia i będzie podzielone na dwie części. Najpierw zaproszeni zawodnicy przystąpią do draftu, czyli najprościej rzecz ujmując etapu kompletowania swoich talii, a następnie wezmą udział w trzech rundach faktycznej rywalizacji. Na liście ośmiu uczestników największą uwagę przykuwa Grzegorz „Urlich” Kowalski, indywidualny wicemistrz świata w Magic: The Gathering sprzed dwóch lat. Oprócz niego obecni na zawodach będą też Radosław Kaczmarczyk, Maciej Janik, Daniel Sołtysik, Michał Surma, Olaf Susicki, Paweł Bujanowicz oraz Maciej Myszkowiak.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 16:00 i będą transmitowane na prywatnym kanale Urlicha na Twitchu. Dla ich zwycięzcy przewidziana jest symboliczna nagroda w postaci booster boxa Zendikar Rising ufundowanego przez Nostalgia Cube. Niemniej, jak przyznają sami gracze, w turnieju nie chodzi o nagrody, a przede wszystkim o ideę i sprawdzenie, czy zaproponowana formuła przypadnie widzom do gustu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wszystko nie tak... Illuminar upokorzone przez FATE w barażach o ESEA MDL

Illuminar Gaming wydłuża drogę powrotną do ESEA Mountain Dew League. Mistrzowie Polski dotkliwie polegli w starciu z FATE Esports, wobec czego czeka i...