Dzień po zakończeniu fazy grupowej ruszają play-offy Intel Extreme Masters Global Challenge 2020. O mistrzowski tytuł oraz czek o wartości 200 tysięcy dolarów nadal walczą cztery formacje, ale co ciekawe nie ma wśród nich liderów światowego rankingu z Teamu Vitality.

Ci bowiem zostali wczoraj wyrzuceni za burtę przez Astralis. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że dziś Duńczycy będą mogli sobie odpocząć, bo przed nimi starcie, które spokojnie moglibyśmy określić mianem przedwczesnego finału. Wszystko dlatego, że po drugiej stronie barykady stanie Natus Vincere, które wyrosło na głównego faworyta imprezy, ale nie mogło być inaczej, skoro ma w swoim składzie Oleksandra "s1mple'a" Kostyliev – Ukrainiec twardo walczy o tytuł najlepszego gracza 2020 roku i jak na razie podczas IEM-a nie ma sobie równych. Pytanie tylko, czy podczas meczu z Astralis koledzy przyjdą mu w sukurs, bo w przeciwnym wypadku o awans do finału może być trudno.

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się także jedyny w stawce przedstawiciel północnoamerykańskiej sceny. Team Liquid, bo o nim tu mowa, bez wątpienia ma za sobą trudny rok, w którym zmuszony był do rywalizacji na o wiele słabszym niż europejskie rodzimym podwórku. A to przełożyło się słabe występy podczas BLAST Premier Fall Showdown i DreamHack Masters Winter 2020, teraz jednak goście zza oceanu odżyli. Inaczej wygląda natomiast sytuacja ich rywala, BIG, któremu przejście na grę online wyraźnie posłużyło – ba, podopieczni niemieckiej organizacji w pewnym momencie byli nawet liderem rankingu HLTV, zaś podczas trwającego IEM-a nie doznali jeszcze goryczy porażki.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

19 grudnia

Półfinał

16:00 Natus Vincere vs Astralis BO3
19:30 BIG vs Team Liquid BO3

IEM Global Challenge 2020 odbędzie się między 15 a 20 grudnia, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 500 tysięcy dolarów. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.