W przeszłości pod banderą Teamu Liquid o jak najlepsze rezultaty starało się łącznie czterech brazylijskich graczy lub trenerów CS:GO, w tym choćby Epitácio "TACO" de Melo. Czy wkrótce na krótkiej liście zagości także Gabriel "FalleN" Toledo? Tak twierdzi portal Rush B Media, który zaraz po przegranym przez północnoamerykański skład finale Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 poinformował, iż legendarny już snajper ma zająć miejsce Russela "Twistzza" Van Dulkena! Kanadyjczyk chwilę później potwierdził, iż dzisiejszy występ był jego ostatnim w dotychczasowych barwach.

CZYTAJ TEŻ:
Klasyk zakończony klasycznym rezultatem. Astralis nie daje szans Liquid w finale IEM Global Challenge

Według dziennikarzy zza wielkiej wody FalleN ma już za sobą pierwsze treningi z nową drużyną, choć te miały odbyć się... jeszcze w październiku. Wtedy Twistzz rzekomo odsunął się bowiem na krótki czas w cień, by w spokoju popracować nad swoim własnym zdrowiem mentalnym. 9. najlepszy zawodnik ubiegłego roku wg HLTV na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy nie zachwycał swoją dyspozycją, a i Liquid prezentowało się znacznie gorzej niż w 2019, kiedy było nawet numerem jeden na świecie. Już latem zespół postanowił więc przebudować swój pomysł na grę, ale angaż Jasona "mosesa" O'Toole'a w roli trenera i ściągnięcie utalentowanego Michaela "Grima" Wince'a nie okazały się lekiem na problemy trapiące skład. Przed przyjazdem na Stary Kontynent TL regularnie zawodziło przecież w Ameryce Północnej, a i w Europie nie było w stanie pochwalić się regularnością. Decyzję o kolejnych roszadach trudno uznać zatem za zaskakującą, podobnie zresztą jak chęć zakontraktowania prowadzącego z krwi i kości.

Pytanie tylko, czy FalleN to właściwy wybór. Snajper z Kraju Kawy to postać, której nikomu raczej nie trzeba przedstawiać, niemniej jednak Toledo nie był w stanie poprowadzić do sukcesów swojego rodzimego MIBR i po długich męczarniach w połowie września z własnej woli wylądował poza wyjściowym zestawieniem tej drużyny. Czy w Liquid Brazylijczyk będzie w stanie nawiązać do sukcesów choćby z 2016 roku, gdy dwukrotnie triumfował w Majorach CS:GO? Zastanawiać się możemy zacząć już teraz, natomiast co przyniesie rzeczywistość? Zacznijmy od tego, że na ten moment transfer 29-latka bynajmniej nie jest oficjalny potwierdzony. Nie wiadomo także, jaki kurs w 2021 roku obierze Twistzz.

Jeśli doniesienia Rush B Media potwierdzą się, skład Liquid będzie wyglądać tak:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael „⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel "FalleN" Toledo
  • Jason "moses" O'Toole – trener