STS
Bwipo, All-Star 2019
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

All-Star 2020 zakończone. Bwipo najlepszym graczem w Europie, Korea mocniejsza od Chin

Za nami weekend pełen emocji związanych z turniejem All-Star 2020 w League of Legends. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa Riot Games nie mógł zorganizować wydarzenia na lanie i zebrać uczestników w jednym miejscu. Dlatego też zmagania odbyły się w formie online i zostały podzielone na różne regiony, wszak trudno umieścić zawodników na przykład z Europy i Korei na jednym serwerze. W takim wypadku ping byłby po prostu za wysoki, a mecze przyniosłyby więcej nerwów niżeli przyjemności.

W związku z tym Ameryka Północna rywalizowała między innymi z reprezentantami ligi brazylijskiej. Koreańczycy podjęli rękawicę rzuconą przez zawodników z Oceanic Pro League i Pacific Championship Series. W All-Star 2020 udział wzięli również Polacy, a konkretniej Oskar „Selfmade” Boderek i Remigiusz „Overpow” Pusch. Leśnik został wybrany do reprezentowania składu spod szyldu Underdog Uprising, a były reprezentant Illuminar Gaming występował w piątce znanej jako Queue Kings. Riot Games zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo fani łakną rywalizacji Europy z Ameryką Północną i Chin i z Koreą. Dlatego też w ramach wyjątku zorganizował on mecze pomiędzy tymi dwoma regionami na specjalnych serwerach, na których każdy z zawodników miał taką samą, dosyć sporą, liczbę pingu.

W samych zmaganiach drużynowych nie brakowało zaskoczeń. Weźmy na przykład pojedynek League of Legends Champions Korea z gwiazdami PCS czy OPL. W obu tych spotkaniach Koreańczycy musieli uznać wyższość rywali, chociaż ich niestandardowe wybory bohaterów sprawiały, że gracze nie brali tego turnieju zupełnie na poważnie. Korea wypadła za to lepiej w bezpośrednim starciu z zawodnikami Państwa Środka, pokonując ich w kategorii Queue Kings i All-Stars, a ulegając zaledwie w ramach Legends.

Jeżeli natomiast chodzi o Europę, to również mamy się czym chwalić. Wybrani przez nas zawodnicy wyszli zwycięsko ze starcia z Turcją, lecz nie mieli tyle szczęścia w pojedynku z reprezentantami League of Legends Continental League. W meczach z Ameryką Północną wyniki wyglądają podobnie do tych z rywalizacji Chin z Koreą. Europa wypadła lepiej w ramach Legends i All-Stars, a reprezentacja zza Atlantyku w Queue Kings. Trzeba tu jednak wspomnieć, że w przypadku BO5 w meczu gwiazd obie formacje (prowadzone przez Gabriëla „Bwipo” Rau i Jo „CoreJJa” Yong-ina) co grę wymieniały się kilkoma zawodnikami.

Tak prezentują się pełne wyniki drużynowych zmagań All-Star 2020:

Piątek, 18 grudnia
05:00 PCS All-Stars 1:0 LCK All-Stars BO1
06:00 LCK All-Stars 0:1 OPL All-Stars BO1
09:00 LPL All-Stars 0:1 LJL All-Stars BO1
10:00 VCS All-Stars 1:0 LPL All-Stars BO1
19:00 LEC All-Stars  1:0 TCL All-Stars BO1
20:00 LCL All-Stars 1:0 LEC All-Stars BO1
23:00 LCS All-Stars 1:0  CBLOL All-Stars BO1
Sobota, 19 grudnia
00:00 LLA All-Stars 1:0 LCS All-Stars BO1
05:00 LCK Queue Kings 1:0 LPL Queue Kings BO1
07:00 LPL Legends 1:0 LCK Legends BO1
09:00 LCK All-Stars 3:0 LPL All-Stars BO1
Niedziela, 20 grudnia
18:00 LEC Queue Kings 1:0 LCS Queue Kings BO1
20:00 LCS Legends 0:1 LEC Legends BO1
22:00 Bwipo All-Stars 3:0 CoreJJ All-Stars BO1

Dodatkowo w każdym z czterech głównych regionów odbył się turniej Red Bull 1v1 Competition, w którym jak sama nazwa wskazuje, gracze stawali do walki o miano najlepszego solowego zawodnika zmagań. Zasady były proste i odbywały się na takich samych zasadach jak od lat, czyli na Howling Abyss. W Europie swój tytuł obronił toplaner Fnatic, który zdobył mistrzostwo w zeszłym roku. W Ameryce Północnej i Korei mistrzami natomiast zostali kolejno Eric „Licorice” Ritchie i Kim „Deft” Hyuk-kyu. W Chinach zatriumfował streamer znany jako YuxiaoC.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DreamHack Showdown w NA ponownie dla CLG Red

Wczoraj po triumf w europejskiej odsłonie DreamHack Showdown Winter 2020 sięgnęło XSET, ale na tym nie koniec. Kilka godzin później poznaliśmy bowiem...