Canyon, DAMWON Gaming, Worlds 2020
fot. Riot Games/Yicun Liu

DAMWON Gaming i KT Rolster najlepsze w grupach KeSPA Cup 2020. Znamy drabinkę play-offów

W czasie, kiedy większość z nas przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia, esport w Korei Południowej nie śpi. W League of Legends trwają przecież między innymi zmagania w ramach KeSPA Cup. Co grudzień nowo złożone koreańskie formacje podchodzą do pierwszego testu. Dzisiaj już pierwsze mecze za nami, gdyż dzisiaj zakończyła się faza grupowa rozgrywek.

W grupie A obyło się bez większych niespodzianek. Tegoroczni mistrzowie świata z DAMWON Gaming przypomnieli wszystkim, dlaczego to oni sięgnęli po Puchar Przywoływacza, dominując swoje zestawienie i nie przegrywając nawet jednego spotkania. Co ciekawsze, do fazy pucharowej wraz z DWG zakwalifkowały się Nongshim RedForce oraz Liiv SANDBOX, czyli akademię kolejno Team Dynamics oraz SANDBOX Gaming.

Odrobinę więcej zaskoczeń miało miejsce w grupie B. Tam z rozgrywkami na etapie grup pożegnał się już Lee „Faker” Sang-hyeok. Jego T1 zakończyło bowiem zmagania na czwartym miejscu z wynikiem 1-3. Lepszymi rezultatami mogą pochwalić się reprezentanci KT Rolster, Hanwha Life oraz Gen.G. Pierwsza z wymienionych drużyn uplasowała się na pierwszym miejscu, nie oddając ani jednego meczu.

W związku z tym mamy już w pełni rozstawioną drabinkę play-offów. Dzięki dobremu finiszowi zarówno DAMWON jak i KT zakwalifikowały się bezpośrednio do półfinału. Sam KeSPA Cup 2020 wznowi rywalizację już jutro od ćwierćfinałów. Będziemy mogli oglądać dwie serię BO3. Co ciekawsze, w ćwierćfinałowych parach znalazły się ekipy z tych samych grup. Oznacza to, że Nongshim RedForce zmierzy się z Liiv SANDBOX, a Hanwha Life z Gen.G.

Drabinka fazy pucharowej wygląda tak:

Ćwierćfinały (25.12) Półfinały (26-27.12) Finał (02.01)
DAMWON Gaming 0
Nongshim RedForce 0 TBD 0
Liiv SANDBOX 0 TBD 0
TBD 0
KT Rolster 0
Hanwha Life 0 TBD 0
Gen.G 0

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

10 najlepszych graczy League of Legends w 2020 roku

W kończącym się powoli roku mogliśmy oglądać masę fantastycznych zagrań i graczy w League of Legends. W nowej, internetowej rzeczywistości niektórzy z...