Chovy, Griffin, Worlds 2019
fot. Riot Games/Michał Konkol

W KeSPA Cup 2020 bez zaskoczeń. NR i HLE z awansem do półfinałów

W okresie kiedy większość Europy celebruje święta Bożego Narodzenia, odpoczywając i ładując baterię na przyszły rok, w Korei trwa KeSPA Cup 2020. piątkowym popołudniem zakończyły się ćwierćfinałowe zmagania rozgrywek. Zmagania nie zwalniają tempa, jako że już sobotniego poranka rozpoczyna się półfinały.

W samych ćwierćfinałowych meczach obyło się bez większych niespodzianek. Hanwha Life Esports pewnie przeszło Gen.G, lecz to nie powinno nikogo dziwić. Przegrana organizacja co prawda doszła w tym roku do play-offów Worlds, aczkolwiek nie ma to żadnego wpływu na KeSPA Cup, w którym udział bierze akademia zespołu. Ona nie miała większych szans w starciu BO3 z ambitnym składem HLE. Odrobinę bardziej wyrównane starcie można było oglądać z samego ranka, kiedy to Nongshim RedForce z trudem pokonało Liiv SANDBOX.

Jeszcze ciekawiej zapowiadają się mecze półfinałowe, w których zobaczymy ponownie DAMWON Gaming oraz KT Rolster. Obie formacje w przeciwieństwie co do niektórych uczestników turnieju nie korzystają z rezerwowych zawodników, a z podstawowych składów. Dlatego też sobotnia potyczka mistrzów świata z HLE i niedzielne spotkanie Choia „Dorana” Hyeon-joona i spółki z RF zapowiadają się emocjonująco. Niemniej, to zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, będą niekwestionowanym faworytem, wszak tam nie oddały one żadnej gry i trudno oczekiwać, że w półfinałach będzie inaczej.

Drabinka fazy pucharowej wygląda tak:

Ćwierćfinały (25.12) Półfinały (26-27.12) Finał (02.01)
DAMWON Gaming 0
Nongshim RedForce 2 Nongshim RedForce 0
Liiv SANDBOX 1 TBD 0
TBD 0
KT Rolster 0
Hanwha Life 2 Hanwha Life 0
Gen.G 0

Mecze KeSPA Cup będziecie mogli obejrzeć również z angielskim komentarzem. Transmisja będzie prowadzona na oficjalnym kanale KeSPA na YouTube.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
promisq, G2 Esports, Worlds 2019 ćwierćfinał

promisq: Zanzarah pokazuje wiele dobrych cech, których po nim nie oczekiwałem

Hampus Mikael "promisq" Abrahamsson ma dosyć nietypową karierę. Szwed od kilku lat szuka miejsca na stałe w League of Legends European Championship. W...