STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

s1mple i electronic w NAVI na kolejne dwa lata

Co prawda wszystko wydawało się tylko formalnością, ale dopiero teraz fani Natus Vincere mogą odetchnąć z ulgą. Oto bowiem dwie największe gwiazdy wschodnioeuropejskiej formacji, Oleksandr „⁠s1mple⁠” Kostyliev i Denis „⁠electronic⁠” Sharipov, zdecydowały się przedłużyć swoje kontrakty i to od razu o dwa lata.

Szczególnie sytuacja s1mple’a, najlepszego gracza 2018 roku, mogła przyprawiać kibiców NAVI o szybsze bicie serca. Ukrainiec ma bowiem za sobą kolejny fantastyczny sezon i nie ulega wątpliwości, że każdy zespół świata chętnie przywitałby go w swoich szeregach. Tymczasem umowa wiążąca go z organizacją wygasała wraz z ostatnim dniem grudnia, co sprawiało, że istniała opcja, iż 23-latek już za chwilę będzie mógł zmienić pracodawcę i to całkowicie za darmo. Ostatecznie jednak nic takiego nie będzie mieć miejsca, bo Kostyliev parafował nowy kontrakt, który zachowa ważność aż do końca 2022 roku.

Na podobny okres z NAVI związał się Denis „electronic” Sharipov, który w zespole nie ma co prawda takiego statusu, jak s1mple, ale również uważany jest za jego ważną postać. Rosjanin, który członkiem drużyny jest od 2017 roku, w kończącym się sezonie wypracował zresztą rating na poziomie 1,14 i pod tym względem ustępuje tylko swojemu ukraińskiemu koledze. Odegrał on też ogromną rolę w wywalczeniu przez Natus Vincere mistrzowskiego tytułu ICE Challenge 2020, za co potem został nagrodzony przez serwis HLTV pierwszym w swojej karierze medalem dla MVP.

Obecnie s1mple, electronic i spółka cieszą się urokami przerwy świątecznej, niemniej już 20 stycznia powrócą oni do gry przy okazji światowych finałów BLAST Premier 2020. Następnie czekają ich także występy na BLAST Premier Spring Series 2021 oraz Intel Extreme Masters Katowice 2021.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2020 roku: sierpień

Po dość spokojnym lipcu przyszedł czas na naprawdę szalony sierpień w krajowym i światowym esporcie. Dominowały ruchy transferowe, które dotyczyły wie...