Po blisko tygodniu przerwy pora wyłonić nowego mistrza KeSPA Cup. W walce o mistrzowski tytuł pozostały już tylko dwie formacje – DAMWON Gaming oraz NS RedForce. Mistrzowie świata oraz debiutant League of Legends Champions Korea zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowany jest na dziś na godzinę 9:00.

DAMWON Gaming vs NS RedForce
9:00 (BO5)

To nie będzie pierwszy pojedynek obu tych ekip w ramach tej edycji KeSPA Cup. Już w pierwszym meczu zawodów DAMWON i NS RedForce stanęły w szranki i wówczas lepsza po dość jednostronnym pojedynku była drużyna Heo "ShowMakera" Su. Ten mecz okazał się również kluczowy w kontekście zajęcia obu czołowych lokat – w pozostałych spotkaniach tego zbioru z udziałem ostatecznych finalistów triumfowali już tylko oni, dzięki czemu DAMWON zakończyło fazę grupową z czystym kontem, podczas gdy NS z trzema wygranymi zajęło fotel wicelidera.

To oznaczało również, że Lee "Rich" Jae-won i kompani musieli udowodnić swoją wartość w ćwierćfinale, natomiast DAMWON otrzymało wolny los prosto do półfinału. NS RedForce udało się ostatecznie wywalczyć miejsce w czołowej czwórce, choć Liiv SANDBOX było bardzo wymagającym rywalem. Problemy NS starało się też sprawić kt Rolster, które było najlepsze w grupie B, ale po dość niespodziewanym 3:0 zespół Choia "Dorana" Hyeon-joona odpadł z rywalizacji. Tym samym NS RedForce wywalczyło sobie miejsce w finale, gdzie już wcześniej udział zagwarantowało sobie DAMWON, pokonując Hanwha Life Esports 3:1.

I choć zwycięstwo z kt Rolster i świetna faza grupowa w wykonaniu NS pokazuje, że będzie to drużyna warta uwagi już podczas LCK 2021 Spring Split, to faworytem finału pozostaje skład mistrzów świata i Kima "Khana" Dong-ha. Dotychczasowe wyniki KeSPA Cup udowadniają, że adaptacja do zmiany na górnej linii idzie bardzo sprawnie i fani nie mają podstaw do niepokoju, jeśli chodzi o wyniki DAMWON w LCK. Dobrze byłoby jednak rozpocząć ten rok z przytupem, a wygrana w finale KeSPA Cup będzie ku temu najlepszą okazją.

Finałowy pojedynek pomiędzy DAMWON Gaming i NS RedForce będziecie mogli obejrzeć z angielskim komentarzem na kanale KeSPA na YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 9:00.