STS
fot. ESL

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 19. jks

Wczoraj ranking 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku otworzył Vincent „Brehze” Cayonte. Dziś z kolei w przygotowanym przez HLTV zestawieniu znalazł się inny gracz, który jeszcze do niedawna związany był z północnoamerykańską sceną – mowa tutaj o Justinie „⁠jks-ie⁠” Savage’u

Australijczyk znalazł uznanie ekspertów już przed rokiem, gdy był notowany na 15. miejscu. W tym roku znalazł się on o cztery oczka niżej, ale trudno być zaskoczonym takim obrotem spraw, gdy spojrzymy na problemy, z jakimi musiał mierzyć się CS za oceanem. Ba, to właśnie owe problemy sprawiły, że 25-latek w trakcie roku opuścił szeregi 100 Thieves i przeniósł się do Complexity Gaming, gdzie wyraźnie obniżył loty. Nim jednak do tego doszło, Savage z bardzo dobrej strony pokazał się m.in. podczas zmagań w ramach ESL Pro League Season 12 oraz Intel Extreme Masters New York 2020, odgrywając ogromną rolę w wicemistrzostwach zdobytych przez 100T.

Przy okazji swojego wyróżnienia jks wskazał gracza, któremu jego zdaniem warto będzie się przyglądać w 2021 roku. Wybór australijskiego strzelca padł na Paytyna „⁠juniora⁠” Johnsona, 20-latka, który w znacznym stopniu przyczynił się do niedawnej sensacyjnej wygranej Triumph nad Teamem Liquid podczas IEM Beijing-Haidian. – Uważam, że junior ma odpowiedni potencjał, by stać się naprawdę dobrym zawodnikiem czołowej drużyny. Niezależnie od tego, czy grałem przeciwko niemu, czy też po prostu go oglądałem, widziałem jak duży wpływ wywiera jako snajper. Wydaje mi się, że potrzebuje on tylko więcej doświadczenia – przyznał 19. gracz świata.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zapowiedziano turniej CS:GO 2v2 z pulą 50 tys. PLN. Wśród uczestników gracze AGO

Świąteczno-noworoczna przerwa na scenie CS:GO trwa, ale już niedługo społeczność budzić się będzie z letargu. Czekają nas bowiem pierwsze w tym roku t...