fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 16. HEN1

Kolejny gracz FURII Esports znalazł się na liście 20 najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku. Tym razem wyróżnienie od serwisu HLTV po raz pierwszy w swojej karierze otrzymał Henrique „⁠HEN1⁠” Teles, który finalnie znalazł się na 16. pozycji.

Podobnie jak jego klubowy kolega, Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato, tak i HEN1 ma za sobą bez wątpienia dobry sezon. 25-letni snajper odgrywał ogromną rolę przy każdym z trzech tegorocznych trumfów FURII. Ba, za swój występ w północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 12 otrzymał nawet statuetkę MVP, co nigdy wcześniej mu się nie przydarzyło. Teles bardzo dobrze wypadał także w starciach ze światową czołówką, ale z powodu pandemii nie rozegrał tego typu spotkań na tyle dużo, by pomogły mu one wspiąć się w zestawieniu za 2020 rok jeszcze wyżej. Brazylijczyka dosięgnął więc dokładnie ten sam problem, który miał wpływ także na notowania graczy zza oceanu, którzy w rankingu znaleźli się tuż za nim.

Przy okazji HEN1 wskazał również gracza, który według niego może w trakcie sezonu 2021 wypłynąć na szerokie wody. Wybór snajpera z Kraju Kawy padł na jego rodaka, 17-letniego Eduardo „⁠dumau⁠” Wolkmera z Yeah Gaming, który z bardzo dobrej strony pokazał się podczas niedawnego DreamHack Masters Winter 2020, gdzie on i jego koledzy finiszowali w czołowej czwórce północnoamerykańskiej dywizji. – Posiada on ogromne umiejętności i jest niezwykle inteligentny. Jeżeli dostanie szansę na występy w zespole z najwyższego tieru, to jestem pewny, że znajdzie się wśród najlepszych na świecie – zapewnił Teles.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak za wielką wodą! Mystiques podpisał kontrakt z Evil Geniuses

Nic dziwnego, że reprezentanci AGO ROGUE i K1CK Neosurf po tak udanym sezonie znajdują sobie miejsca w zagranicznych zespołach. Niektórzy znaleźli już...