PogChamp znika z Twitcha. „Nie możemy umożliwić dalszego wykorzystywania tej grafiki”

Twitch posiada szereg emotikon, które możemy bez wątpienia uznać za ikoniczne. Jedną z nich jest PogChamp, używany przez użytkowników w szczególnie emocjonujących lub zaskakujących momentach – czat dostępny w serwisie wielokrotnie zasypywany był charakterystyczną grafiką. Ale więcej nie będzie.

Wszystko dlatego, że włodarze platformy podjęli decyzję o jej usunięciu. Ma to związek z wydarzeniami minionej nocy, gdy to zwolennicy ustępującego Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, najpierw protestowali pod budynkiem waszyngtońskiego Kapitolu, by potem się do niego wedrzeć. Podczas zamieszek zginęły w sumie cztery osoby, a kolejne zostały ranne. Głos w tej sprawie postanowił zabrać m.in. Ryan „Gootecks” Gutierrez, czyli człowiek, którego twarz stała się kilka lat temu emotką PogChamp.

Po tym, jak dziś na Kapitolu dokonano egzekucji na tej kobiecie, rozpoczną się społeczne zamieszki, czy też #MAGAMartyr umarła na próżno? – pisał Gutierrez w mediach społecznościowych. Później upublicznił on również film prezentujący ranną kobietę, opatrując go komentarzem: – To drastyczne materiały, ale ważne jest, by każdy zobaczył to wideo, bo nie wiemy, w jaki sposób cała sytuacja zostanie przekręcona, a ona oddała życie za swój kraj – stwierdził. I to w związku właśnie z tymi wpisami zareagował Twitch.

Podjęliśmy decyzję o usunięciu emotki PogChamp, co jest następstwem wypowiedzi obecnej na tej emotce osoby zachęcającej do dalszych aktów przemocy po tym, co miało dziś miejsce w budynku Kapitolu. Chcemy, by używanie Pog nadal było możliwe – jego znaczenie jest większe niż osoby obecnej na zdjęciu – bo ma on swoje znaczące miejsce w kulturze Twitcha. Nie możemy jednak z czystym sumieniem umożliwić dalszego wykorzystywania tej grafiki. Będziemy jednak współpracować z naszą społecznością, by stworzyć nową emotkę odpowiednią w momentach największego hype’u – napisali przedstawiciele platformy w oficjalnym oświadczeniu.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy 2021 rok będzie renesansem amerykańskiego LoL-a?

W tegorocznym offsezonie Ameryka zaszalała. Za oceanem odświeżeniu uległo praktycznie wszystko – od identyfikacji wizualnej ligi, przez system rozgryw...