fot. x-kom AGO

oskarish żegna się z Valhallą i dołącza do międzynarodowego składu MNA Esports

– Po krótkiej przerwie myślałem już nad tym, aby wrócić do gry razem ze STOMPEM i mono. Wspólna gra zawsze dawała nam mnóstwo frajdy i zrozumienia. Myślę, że będziemy w stanie znów zbudować dobry zespół, tylko do tego jest potrzebna zaufana, wierząca w nas i w nasz koncept organizacja – mówił jeszcze w październiku Oskar „oskarish” Stenborowski. Kilka tygodni później 23-latek wraz ze wspomnianymi dwoma rodakami oraz dwoma zawodnikami z Belgii stworzył zespół Valhalla, który dziś niespodziewanie postanowił opuścić.

Stenborowski zasilił bowiem szeregi MNA Esports, powstałej w lutym 2020 roku tureckiej organizacji, która pod koniec ubiegłego roku zaczęła budowę swojej drużyny CS:GO, zaś oskarish okazał się jej ostatnim elementem. – Na najbliższe miesiące dołączam do MNA jako prowadzący. Zobaczymy, jak daleko uda nam się wspólnie dotrzeć. Dziękuję też moim byłym klubowym kolegom z Valhalli i życzę im powodzenia we wszystkim, czego się podejmą – ogłosił strzelec znad Wisły za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na ten moment nie wiadomo, czy jego poprzedni zespół będzie trzymać się razem i poszuka zastępstwa, czy też definitywnie się rozpadnie, a każdy z graczy powędruje w swoją stronę.

W nowej ekipie oskarish spotka kilku rozpoznawalnych na europejskich serwerach zawodników. Mowa tutaj m.in. o Hectorze „HECTOzie” Jensenie, który drugą połowę ubiegłego roku spędził pod banderą x6tence, z którym wystąpił m.in. na europejskim turnieju RMR cs_summit 6. Bogatym CV pochwalić się może również Haakon „RadifactioN” Tholo – 21-letni Norweg w przeszłości związany był z Nordavind i Apeks, a także zaliczył kilkutygodniowy epizod w NoChance, drużynie, która stała się podstawą obecnego GODSENT. Z kolei Rasmus „sandeN” Sanden może pochwalić się grą dla Copenhagen Wolves i SK Gaming, aczkolwiek miało to miejsce jeszcze w 2015 roku.

Skład MNA Esports prezentuje się następująco:

  • Rasmus „sandeN” Sanden
  • Raul „BLYTZ” Gligor
  • Haakon „RadifactioN” Tholo
  • Hector „HECTOz” Jensen
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozpoczyna się walka o Rainbow Six Polish Cup Winter 2021

Polska scena Rainbow Six: Siege oficjalnie budzi się z zimowego snu. Już dziś rusza bowiem Rainbow Six Polish Cup Winter 2021 – międzysezonowe rozgryw...